Замки Львівщини

04 декабря 2018, 23:58

Олеський замокЯкі замки Львівщини обов’язково потрібно відвідати

Дивовижні старовинні замки Львівщини – це гордість українського краю. Побудовані вони були при королях і магнатах Речі Посполитої і не один раз опинялися в центрі вирішальних кровопролитних подій в історії України.  

Замки Львівщини поєднують середньовічні традиції з традиціями Нового часу. Багато з них побудовані в епоху Ренесансу і несуть в архітектурі яскраві риси Відродження, маньєризму, бароко. Вони завжди були багаті на колекції картин, інтер'єрами, зброєю, цінними книгами, саме тому даний час в багатьох з них працюють музейні експозиції.

Відпочинок у Львові обов'язково повинен бути поєднаний з відвідуванням цих чарівних замків. Навколо низ розкинулися чудові мальовничі парки. Найбільш відомими та чарівними замками Львівщини є три знаменитих замка (Олеський, Золочівський і Підгорецький), що утворюють Золоту Підкову України. Відвідати найкращі замки Львівщини допоможуть екскурсії, представлені на сайті http://mtourism.com.ua/tours-of-lviv-region-ua/111-castles-of-lviv-region-ua.

Олеський замок

Замки Львівщини

Безліч туристів щороку відвідують Олеський замок, який розташований на 50-метровому пагорбі і має овальну форму. Він є найстарішим замком Західної України. Перше поселення в ньому існувало ще за 1500 років до нашої ери. Олеський замок не раз з'являвся в кадрах польських і радянських кінострічок, наприклад «Вогнем і мечем» і «Три мушкетери».

У 70-х роках 20 століття була проведена реконструкція замку, під час якої споруді було повернуто історичний вигляд 17 століття. У точності з епохою створення були відновлені стародавні інтер'єри.

Крім огляду самого Олеського замку туристам тут є на що подивитися. Численні ікони, геніальні скульптури, чудові батальні полотна, які були написані на замовлення королів і гетьманів, найбільше в Україні зібрання дерев'яної скульптури, чудовий парк з цитрусовими деревами, кипарисами, олеандрами, фонтани, фруктовий сад і багато іншого.

Золочівський замок

Замки Львівщини

Не менш чарівний і Золочівський замок. Він був побудований за принципами голландської системи фортифікаційних споруд. Величезний земляний вал зміцнювали стіною і величезними кам'яними брилами. Усередині вала проходили комунікації, каземати, коридори. Замок має форму прямокутника з п'ятикутними баштами на кутах, як і багато інших, розташованих на Західній Україні.

Золочівський замок розташований на вершині пагорба. Він досить великий, площа його становить тисячу квадратних метрів. Поблизу Великого палацу розташований Китайський палац, де туристи можуть ознайомитися з експозицією творів східного мистецтва.

У Золочівському замку є господарські приміщення, під ним – підземелля і льохи. Гарнізон замку розміщувався в Надбрамному корпусі в 17-18 століттях.

Підгорецький замок

Замки Львівщини

Цікавий і Підгорецький замок, розташований в с. Підгірці Львівської області. Саме тут були зняті епізоди для багатьох улюбленого фільму «Три мушкетери». Цей замок бачили всі, але всі розуміли, де ж насправді він знаходиться. Виявляється, що не у Франції, а на Західній Україні.

Спорудження Підгорецького замку являє собою квадрат, який оточений валами, ровом і іншими оборонними спорудами. З 1997 року проходить реставрація рамка. У відновленому палаці планується розташування музей інтер'єрів, адже в замку були пишні, дивовижні, вражаючі сучасників інтер'єри. Золота, Китайська, Мозаїчна, Дзеркальна, Зелена і Лицарська зали були прикрашені коштовними дорогими картинами.

Підгорецький замок варто побачити кожному, хто планує поїздку до Львова, тому що тут є чим порадувати душу – неповторною архітектурою, найціннішими пам'ятками історії та затишною тишею всередині стародавніх споруд.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.