Воля та незаконність: книги про свободу та свавілля

01 июня 2020, 19:44

Свобода – це філософська та буттєва категорія, яка викликає у мислителів та звичайних людей безліч думок та суперечностей. З одного боку, свобода вивільнює внутрішню енергію, окриляє та дає можливість чинити вільно, незалежно від зовнішніх обставин, а з іншого – свобода може стати небезпечною “у руках” аморальних осіб і перетворитися на свавілля. Як письменники та філософи описують свободу та кого вважають свавільними, читайте у підбірці нижче.

Книги про внутрішню свободу

Книга німецького філософа та психоаналітика Еріха Фромма “Втеча від свободи” говорить про свободу у незвичному ракурсі. Еріх Фромм вважає, що свобода – це відповідальність. Оскільки багато людей уникає надмірної відповідальності, то відповідно свободи їм не потрібно. Не всі можуть наважитися бути нонконформістами та бунтарями. Декотрі люди свідомо відмовляються від свободи і обирають залежність від інших. Чому так відбувається і чим насправді є свобода для сучасної особистості, читайте у книзі “Втеча від свободи” Еріха Фромма.

Перелік книг про свободу волі не обійдеться без книги Чандра Мохана Раджніша, або усім відомого індійського містика та філософа Ошо “Любов, свобода, само-бутність”. У ній ви знайдете роздуми духовного лідера про пророду любові, свободи та само-бутності. Ледь не кожен вислів Ошо можна вважати крилатим, бо він викликає бурю думок та емоцій. Ошо навчає любити, відчувати та бути вільним так просто і легко, що ви не зчуєтесь, як кожне його слово западе вам глибоко у душу і навчить радіти буттю тут і тепер.

Ми вже поговорили про свободу, яка дає можливості, а тепер нумо погомонимо про сваволю. Художні твори про сваволю ставлять гострі запитання про свободу вибору та право чинити зло. У славнозвісному романі Ентоні Берджеса “Механічний апельсин” постає ціла низка проблем, пов’язаних зі свободою та свавіллям. Чи має право хтось із нас чинити зло, якщо так він бачить свободу своїх дій? Чи є правомірними обмеження свободи небажаних суспільству елементів? Чи можна примусити людину мати відразу до зла і насильства? Ці та інші питання звучатимуть у вашій голові після прочитання жорсткого “Механічного апельсину”.

Документальні книги про злодіїв у законі не зрівняються з тими, які належать перу справжніх майстрів інтриги, як наприклад американцю італійського походження Маріо П’юзо. Роман “Сицилієць” є доповненням до легендарного “Хрещеного батька”. На сторінках книги ви зустрінете безстрашних злочинців, кримінальних геніїв, які ховаються у горах і грабують багатіїв. Маріо П’юзо занурює у незбагненний світ життя мафії: небезпечні авторитети мають свій кодекс честі і підкоряються власним правилам, тож суспільні норми їм ні до чого.

Щоб збагнути, чого вартує справжня свобода і що трапляється з тими, хто її втрачає, зазирайте на книги про ціну свободи і пам’ятайте: у 21 столітті нам варто цінувати те, що ми вільні.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.