Що таке субстрат?
Всі рослини потребують воду, повітря і сонячні промені, але також для них вкрай важливо харчування. Саме коренева система допомагає приймати рослинам одержувану «їжу» в вигляді основних елементів – азоту, фосфору і калію, а також мікроелементів – заліза, міді, марганцю та інших.
Повноцінний їх комплекс рослина може отримати з грунту або, інакше кажучи, субстрату, який може бути, як природний, так і штучний. Для того щоб точніше скласти прогноз і спланувати врожай сьогодення вимагає використання субстратів, вироблених з торфу. Такі торф'яні субстрати, представлені в інтернет-магазині Агровинн, підходять для застосування в господарстві, як любителями, так і професіоналами.
Види торф'яних субстратів
Сучасним торф'яним субстратам властива однорідна структура, висока водна і повітряна ємність, за рахунок чого відбувається швидке змочування і рівномірний розподіл вологи.
Торф'яні субстрати мають наступні різновиди:
- Універсальні – підтримують середній вміст поживних елементів і грунту. При їх виробництві застосовується високоякісний верховий торф.
- Торф'яний живильний субстрат для розсади ідеальний для сіянців і живців.
- Субстрати для теплиць, що відносяться до розряду професійних, для яких характерні висока якість сировини, точність дозування і рівномірність змішування всіх складових компонентів.
- Торф'яні субстрати для кімнатних рослин, які вбирають той чи інший склад, в залежності від виду рослини і відповідного їй грунту.
- Кислий – швидко адаптує рослину при пересадці.
- Індивідуальний підбір професійного субстрату передбачає прийом замовлень, згідно з якими сировина виготовляється з верхового і низинного торфу.
Область застосування торф'яного субстрату
Використовують торф'яний субстрат в багатьох областях діяльності, наприклад, для теплиць, парників, розсади та декоративних квітів, а іноді навіть і для газону.
Професіонали намагаються самі змішувати компоненти, орієнтуючись на необхідний результат. Як відомо, верховий торф відмінно вбирає воду, через що він довгий час не розкладається, тим самим зберігаючи доступ кисню. Найчастіше такий торф добре сприймають кімнатні рослини.
Спеціальний склад кислого торфу підходить для рослин з низьким вмістом кальцію в грунті, а також для хвойних рослин. Особливо актуально використовувати торф'яний субстрат для вирощування азалій, фіалок, пальм або епіфітних орхідей.
Таким чином, застосовуючи субстрат з торфу, овочеві та декоративні культури будуть висаджуватися дуже швидко, напевно, саме тому на нього відзначається високий попит.
Комментарии