Сонячні колектори – для нагріву води та опалення
Завдання сонячних колекторів – передача енергії інфрачервоного спектра випромінювання теплоносію. Тепловий діапазон світла в загальному потоці радіації становить 40-45%. Конкретні цифри – 200-500 Вт/м2. На інтенсивність випромінювання впливає широта місцевості, час доби і пора року.
В якості основного джерела енергії сонячні колектори використовують вкрай рідко, найчастіше вони грають роль доповнення до вже існуючої системи обігріву або гарячого водопостачання. Сонячні колектори давно застосовують в промислових масштабах в різних країнах, однак з деяких пір альтернативні джерела енергії почали завойовувати ще й іншу сферу – приватний сектор. Їх активно використовують для отримання гарячої води, для опалення житла, систем теплої підлоги, а також для підігріву басейнів.
Сонячний колектор для нагріву води: переваги та недоліки
Людство вже досить давно вивчає альтернативні джерела енергії, тому поряд з сонячними генераторами зараз успішно використовуються і інші види обладнання, наприклад, теплові насоси та вітрогенератори. Пояснюється така популярність обладнання для альтернативної енергетики, перш за все, їх значними перевагами. Найбільшою популярністю користуються плоский та вакуумний сонячний колектор.
Сонячні колектори для опалення та нагріву води мають наступні основні переваги:
- Доступна ціна. Сонячні колектори мають відносно невисоку вартість, якщо порівнювати з іншими видами обладнання для альтернативної енергетики. Пояснюється вона невеликою складністю технології виробництва обладнання та досить простою установкою.
- Простота монтажу. Всі етапи робіт з монтажу сонячних колекторів можна провести самостійно. Тому, якщо у власників є деякі знання і досвід, встановити сонячний колектор можна своїми руками.
- Простота експлуатації, недорогий ремонт в разі поломки. В особливому контролі роботи устаткування необхідності немає. Оскільки в системах немає дорогих вузлів, в разі виходу з ладу будь-якого елемента, замінити його не складе жодних труднощів.
- Автономність колекторів. Сонячні колектори залишаться в робочому стані навіть під час перебоїв в основній системі теплопостачання. А, значить, господарі не потраплять в неприємну ситуацію, якщо раптом відключать гарячу воду.
- Екологічність, абсолютна безпека систем. З тих пір, як людство усвідомило масштаби забруднення планети, екологічність стала найпривабливішою рисою, як для обладнання, так і для різноманітних матеріалів.
Але ж, як відомо, ідеальних систем не існує, і сонячні колектори теж не виняток. Перший і головний недолік – циклічність роботи та їх залежність від світила. Великий недолік сонячних колекторів – невелика ефективність в тих регіонах, де не досить яскраво або не дуже довго світить сонце. Саме тому, якщо жарким, сухим літом проблем з виробленням тепла зазвичай не виникає, то в зимовий період ситуація зазвичай зворотна. Причиною неефективної роботи сонячного колектору є мінімальна тривалість світлового дня та зміна кута падіння променів.
Комментарии