Система MES – простий спосіб вирішення складних виробничих питань

04 января 2021, 18:45

Кожен виробник в умовах високої конкуренції повинен постійно тримати руку на пульсі своєї компанії, оперативно реагувати на виклики, приймати швидкі рішення, ґрунтуючись на інформації, що постійно надходить з кожного виробничого ланцюга чи підрозділу. Всі заходи, які при цьому вживаються, повинні бути націлені на збільшення кількості продукції, підвищення показників її якості, зниження затрат, що дозволяє залишатися на високому конкурентному рівні.

Допомогти в досягненні цих цілей може спеціалізоване ПЗ – впровадження MES системи. Її основна функція полягає в тому, щоб дозволити управляти виробничим процесом шляхом часткової або повної автоматизації.

Система МЕС – основні особливості

Технічно МЕС система – це програмне рішення, що контролює роботу обладнання, робочі місця, функціонування підрозділу в межах підприємства.

За допомогою впровадження цього IT-рішення можна:

  • організувати ефективне планування і вчасне виконання виробничих процесів;
  • підняти на новій рівень функціонал виробництва;
  • підвищити якість роботи, аналіз потоків інформації щодо функціонування і стан устаткування, якості продукції, допущення помилок і т.ін.

Багато хто вважає, що системи MES є теж саме, що і ERP. Остання відповідає за кількісні показники і дотримання термінів виробництва товарів. Перший забезпечує виконавчий клас, контроль технічного боку виготовлення продукції. Його основні функції зорієнтовані на отримання, обробку, аналіз даних про виробничі і технічні операції, які виконуються на підприємстві.

Функції MES систем

Застосування цього програмного модуля забезпечує охоплення широкого діапазону задач, які щоденно виконуються у виробничих підрозділах:

  • Оперативне управління. МЕС надає працівникам повну інформацію про планові замовлення, шляхи їх реалізації.
  • Диспетчеризація. Програма може керувати двонаправленим потоком виробничої інформації в онлайн режимі між ERP і підрозділом, що гарантує отримання точних, достовірних, послідовних і актуальних даних.
  • Відстеження продукції. З’являється можливість групувати кінцеві деталі, партії з потрібними виробничими даними, які особливо корисні виробникам, що повинні випускати продукцію з дотриманням державних чи галузевих стандартів.
  • Управління працею. З допомогою МЕС можна організувати ефективне управління кадрами, операціями, продуктами.
  • Якість. Забезпечення якісних показників – важлива функція системи МЕС, яка допомагає контролювати відхилення від потрібних параметрів, що дозволяє приймати швидкі і правильні рішення для виправлення ситуації.

На сайті https://quantum-int.com/uk/qguar-yms-upravlinnya-teritoriyeyu/ представлена детальна інформація щодо повного функціоналу і можливостей програмного управління виробництвом, територією, транспортом, складами. З допомогою цих програмних продуктів можна покращити показники роботи підприємства найбільш сучасним та гарантовано ефективним способом.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.