Що таке вітрогенератори

31 июля 2019, 18:45

Турбінні вітрогенераториТурбінні вітрогенератори – майбутнє «зеленої» енергетики

Енергія вітру – безкоштовна, відновлювальна, безпечна енергія. Установкою, перетворюючої енергію повітряних потоків в електричну або теплову називають вітрогенератор. Більшість сучасних вітряних установок мають порівняно низький ККД (до 30%) і високу вартість виробництва.

Саме тому головними завданнями всіх вчених, що займаються проблемами вітроенергетики, є зниження вартості виробництва вітряків, підвищення їх ККД і потужності. Особливо приємно, що, як повідомляється на сайті http://www.spetm.com.ua/index.php/news/elektrotyazhmash-budet-proizvodit-generatory-dlya-vetrovykh-turbin, харківський «Електроважмаш» також вироблятиме генератори для вітрових турбін.

Особливості та переваги генераторів для вітрових турбін

Турбінні вітрогенератори мають суттєві переваги над вітряками інших конструкцій, зокрема:

  • Висока чутливість до вітру. Мінімальна швидкість вітру для приведення лопатей в рух від 2 м/с; вітрякам іншого типу потрібна швидкість вітру від 4 м/с.
  • Генератор здатний працювати при ураганних швидкостях вітру (до 60 м/с). Більшість інших вітряків працює до 25-30 м/с.
  • Коефіцієнт корисної дії вітряного турбогенератора майже вдвічі перевищує ККД вітряка, що має незахищені лопаті. Крім того турбінний вітряк значно потужніше агрегатів інших конструкцій.
  • Турбоустановки безпечні для птахів та кажанів. Вітряки з відкритими лопатями часто стають причиною загибелі тварин, що літають, які не здатні визначити межі небезпечної зони. Вітроустановку турбінної конструкції кажани і птиці ідентифікують як єдину перешкоду і успішно її оминають.
  • Вітряки більшості конструкцій виробляють багато шуму, при певних швидкостях вітру генерують інфразвук, тому їх не можна ставити поблизу житлових будинків, ферм, лісових господарств. Турбінні вітроустановки не продукують інфразвук, згубний для людей і тварин, тому їх можна встановлювати поряд з житловим будинком. Крім цього, турбінні вітряки не провокують штучну міграцію тварин.
  • Менша, в порівнянні з лопатевими, вартість виробництва. Виготовлення вільних лопатей – складний, дорогий процес. Їх відсутність помітно здешевлює і спрощує виробництво установки.
  • Легкість і швидкість монтажу. Комплектуючі турбогенератора виробляють на заводі, там же здійснюється і складання основних блоків. Установка включає лише компоновку, з'єднання блоків та кріплення до опори. Монтаж відбувається за допомогою стандартних підйомників.
  • Легкість обслуговування. Сервісне обслуговування турбінних вітряків значно простіше і дешевше, ніж лопатевих. При правильній експлуатації установки, періодичному грамотному сервісному обслуговуванні, термін експлуатації досягає 50 років.
  • Вітросилова установка турбінного типу, на відміну від класичних вітряків, не заважає льотчикам і диспетчерам льотних служб, не виявляється радарами ППО, не створює загрози національній безпеці.
Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.