Що таке управлінський облік

09 июля 2022, 00:09
Що таке управлінський облік

Управлінський облік у бізнесі – запорука успіху

Мета управлінського обліку – надати власникам інформацію для ухвалення виважених бізнес-рішень. Керівництво компанією без фінобліку схоже на управління «наосліп» – незрозуміло, що потрібно зробити зараз, але щось треба: купити обладнання, вкласти гроші в рекламу, найняти чи звільнити співробітників. Більшість підприємців дадуть відповідь, що їм справді потрібна така система, але немає часу займатися його впровадженням.

В основному це відбувається тому, що впровадження управлінського обліку в малому бізнесі – це насамперед завдання власника, який, крім цього, має вирішити ще безліч інших проблем.

Щоб час, витрачений на впровадження управлінського обліку у бізнесі, не був марним, необхідно дотримуватись наступних основних правил:

  • Звіти мають відображати зрозумілі власнику показники.
  • Кількість та деталізація показників повинні бути достатні для прийняття управлінських рішень та не перевантажувати зайвою інформацією.
  • Ведення обліку має бути зручним та безперервним.
  • Інформація з різних звітів має бути порівнянна між собою.

Завдання управлінського обліку у бізнесі

Основним завданням управлінського обліку є надання інформації власникам та керівникам для більш ефективного управління компанією, адже грамотне бюджетування у малому бізнесі вкрай важливе. Ця інформація може включати дані щодо всіх сфер діяльності компанії, виражених здебільшого у грошових одиницях.

У цьому основна відмінність управлінського обліку від бухгалтерського, адже бухоблік – лише частина управлінського обліку та служить лише для подання звітності до податкової.

Коло завдань управлінського обліку у бізнесі набагато ширше. Вести управлінський облік можна лише разом зі складським, касовим та фінансовим обліком. Для побудови звітів та аналітики необхідні дані про продажі, складські залишки тощо. Таким чином, програма управлінського обліку – це частина системи комплексної автоматизації бізнесу, яка настільки ж необхідна, як і програма лояльності в роздрібній торгівлі.

Що таке управлінський облік

Автоматизований управлінський облік у малому бізнесі

Використання спеціалізованого програмного забезпечення для управлінського обліку дає можливість побачити залишки по складах, які позиції і на яку суму було продано за цей час, скільки готівки в касі на даний момент, яка сума середнього чека і таке інше. Для цього не потрібно витрачати свій особистий час та робочий час співробітників на збір даних та побудову таблиць та графіків, – система все порахує автоматично. Інформація буде достовірною, оскільки значно знизиться кількість ненавмисних помилок та зловживань персоналу.

Завдяки програмному забезпеченню BAS Малий бізнес ви зможете проводити не тільки оперативний управлінський облік, але й аналізувати статистику та фінансові показники в динаміці. Наприклад, дивитися звіт щодо руху грошей, як іде роздрібна або оптова торгівля та змінюється прибуток, витрати тощо. На підставі цих даних можна буде проводити фінансове планування, ефективно керувати закупівлями та багато іншого. Програма інтегрується з бухгалтерськими системами, що дозволяє вивантажувати всю необхідну інформацію всього у декілька кліків.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.