Що таке SSL-сертифікат
Зусиллями Google інтерес до SSL-сертифікатів помітно виріс. На переході до захищеного з'єднання пошуковик наполягає вже більше 5 років. Давайте розберемося, що таке SSL-сертифікат, у чому його суть та як його отримати.
SSL-сертифікат для сайту – це протокол, який шифрує дані, що передаються між користувачем і веб-ресурсом. Технологія захищає не сайт, а саме призначену для користувача інформацію. Шифрування дозволяє захистити дані від провайдера, хостера, адміністратора WI-FI мережі та ін.
Про те, що власник сайту використовує SSL-сертифікат, детальніше про який можна дізнатися на сайті https://cityhost.ua/ssl/, говорить буква «s», яка додається до HTTP – HTTPS. Про захист натякає і зелений замочок в адресному рядку браузера.
Протокол SSL (Secure Sockets Layer) працює в рамках протоколу HTTPS. Теоретично захист можна зламати, але це дуже складно, і поки що подібних прецедентів не було. Незахищене з'єднання (HTTP) не дає ніякої гарантії того, що «листування» між користувачем і сервером (наприклад, дані банківської картки клієнта) не побачить третя особа.
Для чого потрібен SSL-сертифікат
SSL-сертифікат дозволить забезпечити:
- Безпеку. До відправки даних гарантії їх захисту немає. Протокол набирає чинності в момент передачі інформації. Технологія, майже обнуляє ймовірність фішингу та втрати даних при їх обміні з сервером.
- Оптимізацію сайту. Наявність SSL-сертифіката, замовити який можна на сайті https://cityhost.ua/, – один з чинників ранжирування Google. Тобто, отримання «цифрового підпису» впливає на просування сайту в пошукових системах. Навіщо потрібен SSL-сертифікат рядовим сайтам, якщо, на перший погляд, є куди більш важливі пункти SEO? Все дуже просто – за інших рівних умов виграє саме сайт з безпечним з'єднанням. І надалі роль HTTPS буде лише зростати.
- Довіру користувачів. Ті, хто розуміє важливість SSL-сертифіката (а це все більше число користувачів), не матимуть фінансові відносини з незахищеним ресурсом. Тобто, просто не будуть здійснювати покупки товарів або послуг на сайті. Іншим подумати про свою безпеку допоможе Google – про те, що ресурс не перейшов на HTTPS, підкаже напис в адресному рядку браузера Chrome. З огляду на, що в світі більшість інтернет-користувачів «сидять» саме в цьому браузері, власникам сайтів варто задуматися про використання SSL-сертифіката.
SSL-сертифіката видають спеціалізовані центри. Їх список можна легко знайти в Інтернеті. Крім центрів, видачою SSL-сертифікатів займаються і їх партнери. Звернувшись до будь-якого з них, ви протягом декількох годин або днів зможете перевести сайт на HTTPS.
Комментарии