Проектування вентиляції салонів краси

29 ноября 2017, 14:13

Основні вимоги до систем вентиляції салону краси або перукарні. Під час розрахунку кратності обміну повітря в приміщенні важливим фактором є кількість тепловиділень від сонячної радіації, освітлення технологічного обладнання, кількість співробітників. Допустима концентрація шкідливих речовин, які збираються в робочій зоні приміщення, не повинна порушувати гігієнічні норми.

Концентрація парів речовин хімічного походження, що виділяються під час завивки, фарбування волосся та інших процесів, не повинна бути більше встановлених норм:

 • наявність тріогліколевой кислоти — 0,1 мг/м 3 ;
 • уприміщеннях, де проводиться манікюр, педикюр та косметичні послуги, допустимо відсутність приточного повітря.

Також дозволено проектування без припливного повітря в приміщеннях побутового призначення з наявністю до 5 робочих місць (загальна площа не повинна перевищувати 150 м 2). При наявності природної витяжки місцеві відсмоктувачі відсутні, з місцевими відсмоктувачами передбачена і механічна витяжка. В соляріях враховується витрата витяжної системи, який компенсується її припливним повітрям.

Проектування вентиляції салонів краси

Системи вентиляції в салоні краси.

Лампи в солярії є ультрафіолетовими, тому під час їх роботи виробляється озон, висока концентрація якого несе небезпеку для здоров'я людей. У зв'язку з цим для систем місцевих відсмоктувачів з шкідливими або вибухонебезпечними речовинами передбачено окреме від загальнообмінної вентиляційної системи проектування.

Викид витяжної системи виробляють в обов'язковому порядку якнайвище покрівлі даху будівлі. Для того, щоб видаляти запахи, різні хімічні речовини (аміак, ацетон, оцтову і гликолевую кислоту, сірководень та ін.), що містяться в повітрі салону, передбачені такі рішення:

Установка припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла. Завдяки їй зовнішній повітря,що потрапляє з вулиці, провітрюється і очищається.

Переваги данно й вентиляційної системи:

 • високий рівень шумоізоляції;
 • невеликі габарити, що економлять простір;
 • довговічність (завдяки заводському виробу з додається гарантією);
 • рекуперація тепла;
 • можливість дистанційного керування;
 • низький рівень енергоспоживання.

Для всіх приміщень, в яких зберігаються хімічні речовини, виділяються шкідливі виділення і з'являється різкий запах, проектується механічна витяжна вентиляція, що складається з припливу і витяжки. В приточную систему входить фільтр, вентилятор, нагрівач (електричний або водяний) і шумоглушник, в витяжку-вентилятор і повітряний (зворотний клапан).

Переваги:

 • простий монтаж і обслуговування ;
 • надійність;
 • доступна ціна;
 • наявність нагрівача повітря, додаткової системи фільтрації і системи автоматики.

Недоліки:

 • великі розміри;
 • високий рівень енергоспоживання.

Проект салону краси вимагає наявність креслярського плану для припливно-витяжної системи вентиляції. Для того, щоб затвердити дану систему вентиляції з СЕС, необхідно пред'явлення паспорта вентиляції компанією підрядником, яка займатиметься установкою.

Систему вентиляції в салоні краси, розміщеного в будинку для житла, потрібно розміщувати в іншому місці, оскільки заборонений викид вже використаного повітря в загальну вентиляційну систему. Таким чином, проектом виробляється власна вентиляційна система, що дотримується всіх норм швидкості обертання повітря і вологості.

Проектування вентиляції салонів краси

Система вентиляції в салоні, особливо в солярії, перукарському залі і кабінеті для манікюру, потребує особливого підході і спеціальною схемою підведення повітря, оскільки в цих приміщеннях шкідливі речовини найчастіше перевищують норми, допустимі СЕС. Винятком є ​​перукарські, які з трьох робочих місць — в них можна використовувати природну вентиляцію допомогою кватирок і фрамуг.

Якщо ж брати до уваги сучасні апарати для засмаги, то більшість з них оснащені окремою системою викиду гарячого повітря, тому при проектуванні на це теж слід звертати увагу.

У кабінетах для манікюру і нарощування нігтів крім централізованої системи вентиляції також встановлюється і окрема витяжна система, розміщена в манікюрному столі. Очистку систем вентиляції необхідно проводити в конкретні терміни і як мінімум один раз на місяць.

Важливим приладом у вентиляційній системі салону краси вважається датчик СО2.

Проектування систем вентиляції в салоні краси відрізняється значними витратами і є одним з найголовніших етапів проекту, який необхідно вирішувати ще до його відкриття. Розробку проекту необхідно доручити тільки висококваліфікованим професіоналам інженерам.

Компанія "Вент-заводи", — вентиляція, проектування, монтаж. Наш сайт: https://7-vz.com. Телефонуйте: +38(044) 221-25-52

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.