Починаємо зимовий ранок з чистого скла

26 сентября 2019, 14:13
Починаємо зимовий ранок з чистого скла

Найнеприємніша ситуація взимку трапляється коли виходиш з дому і розраховуєш їхати на машині, а вона, як на зло, геть замерзла, а скло затягнуло міцної крижаною кіркою. Таке трапляється з кожним автомобілем, що ночує біля будинку на стоянці.

Щоб швидко очистити скло, деякі водії оббивають льодовий шар зворотнім боком щітки, чим наражають себе на небезпеку розбиття лобового скла. Такий спосіб очистки може «влетіти» власнику автомобіля в вартість лобового скла (у середньому 100$), плюс замовлення послуги по заміні лобового скла на виїзді (приблизно 500-1000 грн).

Що ж робити? Є кілька варіантів уникнути обмерзання автоскла

Перший — вийти заздалегідь, вмикнути двигун і чекати, коли прогріється весь автомобіль, а за одне, і розтане лід на склі. Такий варіант допомагає, якщо двигун прогрівається швидко і машина додатково обладнана підігрівом лобового скла. Але таке трапляється вкрай не часто. Найчастіше, високотехнологічні і дизельні мотори прогріваються повільно.

Другий — остудити машину ввечері. Перед тим, як залишити її під під'їздом на ночівлю, необхідно остудити салон і скло. Для цього відкриваємо всі двері, включаємо вентилятор на обдув скла холодним повітрям і чекаємо, коли охолоне. Секрет простий: машина і скло стають холодними, на них менше конденсується вологи, тому кірка не утворюється ні всередині, ні зовні.

А що робити, якщо вночі пішов сніг з дощем. Тоді другий спосіб не допоможе. У таких випадках, деякі кмітливі автомобілісти накривають лобове скло покривалом. Так, самим звичайним списаним домашнім покривалом. І дійсно, допомагає. Вранці, знявши його, ви побачите абсолютно чисте скло, не покрите крижаною кіркою.

Більш просунуті автомобілісти, користуються, наприклад, непромокаючою плащевою тканиною. Нижній її шар має пухнасті ворсинки, які щільно прилягають до скла, а верхній — гладкий, водонепроникний. Укривши нею лобове скло на ніч, і притиснувши щільно дверима по обидва боки, ви не дасте можливості волозі пробратися всередину. Рано вранці, знявши тканину, ви будете приємно здивовані — лобове скло машини абсолютно чисте. Її не потрібно довго чистити скребком.

У цивілізованих північних країнах цю проблему вирішили комплексно. У них кожне паркувальне місце на стоянці обладнано спеціальними електричними розетками і таймером. Кожна машина, розроблена для продажу в північних регіонах, оснащена спеціальним автономним обігрівачем двигуна. Повернувшись ввечері додому, власник підключає машину до електрики. Виставляє таймер на певний час, і до його приходу вранці наступного дня двигун прогрітий, а заодно і скло розморожене, і в салоні тепло. Але нам до них ще дуже далеко, тому вдаємося до простих хитрощів автомобілістів і економимо час, сили і нерви.

Джерело: zamenastekla.kiev.ua

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.