Підвіконня на кухні: як поєднати з меблями

12 сентября 2020, 12:24

В маленькому приміщенні підвіконня – це корисний простір і широке поле для фантазії з його використання. Як функціонально залучити площу коло вікна в проекті кухні, які нюанси можуть виникнути, — розглянемо далі.

Підвіконня на кухні: як поєднати з меблями

Спершу приходить на думку, що на великій кухні підвіконня можна залишити як є, немає потреби робити тут робочу зону. Але це не так — у багатьох проектах вікно становить центральну частину меблевої композиції.

Мийка біля вікна

Таке розміщення – мрія господарок. Робиш домашні справи і насолоджуєшся красою природи. Пам’ятаймо декілька нюансів:

  • Висота підвіконня часто буває вище або нижче рівня кухонної стільниці. А це для роботи не зручно і викликає втому та порушення здоров’я. Необхідний рівень — близько 85 см, дозволяються незначні відхилення в залежності від зросту людини;
  • Друге питання – проведення водних комунікацій та зливу каналізації. Знадобиться подовжувати труби для води, а каналізаційний злив проводити позаду кухонних секцій з ухилом 2-3 см на метр;
  • Важливий момент: розміщення крана так, щоб не заважати відкриванню віконної стулки.

Підвіконня як робоча зона

На вузькій кухні такий проект займе всю корисну площу, а для інших схем приміщення — вигідне розташування. На підвіконні-стільниці зручно різати та обробляти продукти для подальшого приготування.

  1. Під вікном можна встановити шафи — продовження основної частини меблів. Це вигідно наявністю додаткового місця для зберігання. В разі розташування за секціями батареї опалення потрібно зробити отвір з вентиляційною решіткою в стільниці для виходу теплого повітря.
  2. Робочий чи обідній стіл під вікном– зручне рішення для одного-двох жителів. Для великої сім’ї місця для обіду тут буде замало, для перекусу і невеликого чаювання – цілком достатньо.

Підвіконня-диван

Вам подобаються меблі прямого планування? Ви можете купити кухню в Краматорську, Харкові, Дніпрі, — меблі лінійного розташування секцій ви знайдете в готовому комплекті у меблевих салонах. Але як тоді залучити віконну зону? Організуйте тут місце відпочинку з м’якими подушками та затишним пледом. Для зручності сидіння висота підвіконня повинна бути значно нижче, ніж робоча стільниця. Врахуйте це в момент планування будівельних і ремонтних робіт.

Підтримувати належний рівень чистоти допоможе правильна конструкція. В основі диванчику – дерев’яна плита або стільниця, а зверху – м’які чохли, що при необхідності знімаються. Для створення комфортного куточку у великій кухні знизу або по боках вікна можна поставити неглибокі книжкові стелажі.

Існує безліч варіантів організації кухні. Шукайте зручні ідеї саме для вас і створюйте свій неповторний простір для життя.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.