Навчання з питань пожежної безпеки

18 сентября 2021, 16:11
Навчання з питань пожежної безпеки

Навчання з пожежної безпеки рятує життя

Вогонь – це страшна руйнівна сила. А будь-який виробничий об'єкт – будь то завод, торговий центр або офісна будівля – являє собою зону підвищеного ризику. Адже загоряння може відбутися навіть від неправильного поводження зі звичайним комп'ютером, а наслідки пожежі в місцях масового скупчення людей можуть бути самими фатальними.

Саме тому навчання заходам пожежної безпеки хоча б на мінімальному рівні повинна пройти кожна людина. Згідно з нормами чинного законодавства, керівники організацій та особи, уповноважені на забезпечення пожежної безпеки на об'єкті, повинні регулярно проходити навчання з питань пожежної безпеки. Також особи, зайняті на зварювальних і вогневих роботах, повинні щорічно проходити навчання правилам пожежної безпеки.

Українське законодавство встановлює певні вимоги до програм, за якими відбувається навчання в галузі пожежної безпеки, мета яких – забезпечити однаковий рівень підготовки працівників організацій, що відповідають за даний аспект діяльності.

Відповідальність за дотримання норм пожежної безпеки на підприємствах покладається на їх керівників. Також керівникам організації слід знати, що їх прямий обов'язок – організовувати мінімальне навчання заходам пожежної безпеки працівників підприємства. Таке навчання проводиться у вигляді інструктажів – вступного, первинного на робочому місці, повторного, позапланового та цільового.

Як проводиться навчання з питань пожежної безпеки

Навчання з питань пожежної безпеки

Пройти навчання з пожежної безпеки ви можете в спеціалізованому навчальному центрі. Розроблені навчальні програми зазвичай складаються індивідуально з урахуванням особливостей кожної спеціальності, професійних обов'язків і в повній відповідності з вимогами державних і галузевих норм. Навчання пожежної безпеки проводиться як для керівників та відповідальних осіб, так і для співробітників, задіяних на вогневих, зварювальних та інших видах небезпечних робіт.

На курсах навчання з питань пожежної безпеки вивчаються наступні питання:

  • нормативно-правові акти, що регулюють дану сферу;
  • порядок організації профілактичних робіт;
  • методи інженерно-технічних розрахунків;
  • причини та закономірності виникнення пожеж і вибухів;
  • налагодження, ремонт і профілактика систем протипожежної безпеки;
  • організація заходів з гасіння пожеж;
  • основи аналізу пожежної небезпеки виробничих процесів і т.ін.

Систематизовані знання, а також професійний підхід до навчання допоможуть швидко освоїти всю інформацію з правил пожежної безпеки.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.