Мембранні насоси

28 мая 2019, 23:49

діафрагменні насосиЯк влаштований і працює мембранний насос

Мембранні насоси мають альтернативну назву – діафрагмові. Вони отримали свою назву завдяки тому, що в якості робочої рідини у них виступає вода.

В основі його роботи лежить циліндричний корпус, в якому обертається робоче колесо. З боків робочого колеса розташовані лопатки. Таким чином, коли колесо починає обертатися, разом з ним починають обертатися лопатки, які в свою чергу захоплюють рідину. Далі рідина проштовхується до бічних стінок циліндра. В результаті роботи даної системи виходить суцільне кільце рідини. Неробоче середовище діафрагменого насоса ділиться на два відсіки різного об'єму.

Ще більшою функціональністю і кількістю переваг володіють самовсмоктуючі насоси, з якими можна ознайомитися на сайті https://vaterpass.ua/samovsasyvayushhie.html.

Переваги мембранних насосів

Мембранний насос має ряд переваг:

  • Низька вартість пристрою. Діафрагмовий насос має невелику ціну завдяки тому, що для його виробництва не потрібні деталі з високим класом точності.
  • Висока довговічність. Уразливі деталі в робочому колесі електронасоса можуть прослужити дуже довго, тоді як в інших видах устаткування дана частина є дуже вразливою. А якщо ви будете постійно змінювати прокладки між торцевими кришками, то взагалі забудете про заміну цієї деталі. Також великі терміни експлуатації гарантовані завдяки тому, що в пристрої немає деталей, що труться.
  • Завдяки високому вмісту водяної пари, яка утворюються в процесі стиснення газу, в електронасосі утворюється конденсат, який сприяє збільшенню продуктивності машини.

Сфери застосування діафрагменних насосів

Водокільцеві електронасоси використовуються в цілому ряді галузей. Так, наприклад, рідинно-кільцеві насоси досить часто застосовуються в хімічній промисловості, найчастіше як компресори для стиснення газу. Також вони застосовуються для використання масообмінних функцій між стисненим газом і рідиною.

Водокільцеві насоси широко застосовуються в системі безмасляного відкачування, а конкретніше в безмасляному вакуумі, тому що його тиск іноді досягає 15-25 кПа, а застосування електронасоса сприяє зниженню абсолютного тиску до 0,2 кПа.

Мембранні насоси застосовують також для відсмоктування пароповітряної суміші в спеціальних турбінних установках електростанцій. Завдяки ним витрата води в турбіні знижується приблизно в півтора рази.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.