Кому і коли потрібна ліцензія на катер, яхту, судно

16 августа 2020, 15:30

Українське законодавство покладає обов’язок отримання ліцензії на перевезення пасажирів водним транспортом на будь-яких перевізників незалежно від розміру судна та кількості пасажирів. Навіть на перевезення пасажирів водними мотоциклами необхідно отримати ліцензію. У разі надання послуг з перевезень водними атракціонами (банан, шайба тощо) ліцензія отримується на судно, яке здійснює буксирування водного атракціону.

Для отримання даного документу в першу чергу необхідно мати зареєстрований суб’єкт господарювання: фізичну особу-підприємця або юридичну особу. Для даної діяльності важливо підібрати відвідні КВЕД, які можуть залежати від району плавання судна. КВЕД 50.10 підходить для морських суден, а 50.30 – для водного транспорту, який плаває внутрішніми водними шляхами.

Важливим моментом є наявність судна (власного або орендованого), яким будуть здійснюватися перевезення. Оренда водного транспорту підтверджується договором бербоут-чартеру, право власності – свідоцтвом про право власності на судно або судновим білетом.

Детальніше про ліцензування перевезень водним транспортом.

Юристи компанії OGP звертають увагу на те, що судна, якими планується здійснювати перевезення мають мати комерційне призначення, яке підтверджується документально (наприклад, свідоцтвом про придатність маломірного судна до плавання). На судна, які не мають комерційного призначення ліцензії не видаються. Зміною призначення судна на комерційне займається Регістр судноплавства України.

Судно забезпечується необхідним складом екіпажу відповідно до свідоцтва про мінімальний склад екіпажу. Кваліфікація працівників підтверджується посвідченням судноводія або відповідною освітою. Під час перевезень на березі має бути особа, яка стежить за безпекою. Ліцензійні умови зобов’язують заявника укладати трудові договори зі всіма працівниками.

Видає ліцензії на перевезення пасажирів водним транспортом Державна служба морського та річкового транспорту України, яка знаходиться в Києві. Ліцензія не має строку дії, та обмежується тільки суднами, які вказані в ліцензійній справі та їх районами плавання.

Застерігаємо фізичних осіб-підприємців, які припиняють роботу та виключають себе з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на зимовий період: такі дії є підставою для ануляції ліцензії і орган ліцензування не ігнорує такі факти.

Підготовлено юристами OGP.UA

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.