ХДФ плити: особливості, переваги та недоліки

24 апреля 2020, 21:51

HDF плитиЩо таке ХДФ плити

Абревіатура ХДФ – малознайомий термін для більшості людей. HDF є однією з різновидів деревоволокнистих плит. Заголовні літери повторюють поєднання латинських букв HDF, розшифровка якого означає англійське вираз «High Density Fiberboard». У перекладі на українську мову – деревоволокнисті плити високої щільності. Сировиною для виготовлення ХДФ панелей слугує дерев’яна стружка з відходів деревообробних виробництв.

Плити ХДФ – деревний продукт, створений пресуванням подрібненої стружки до стану дрібного волокна. Високотемпературний тиск на волокна в суміші з органічними в'яжучими речовинами дозволяє отримати особливо міцні листи екологічного матеріалу.

Листи HDF виготовляють товщиною від 2,5 мм до 6 мм. Стандартні плити зазвичай бувають двох розмірів – 2,5х2,8 м і 2,07х2,8 м. На відміну від МДФ деревоволокнисті ХДФ панелі володіють високою щільністю – до 1000 кг/м3.

У чому різниця між ХДФ, МДФ і ДВП

ДВП не витримує великих навантажень. Там, де облицювання з ХДФ не відчуває ніяких деформацій, ДВП можуть тріснути і навіть розломатися.

Листи МДФ призначаються для формування несучих конструкцій меблів. МДФ полотна роблять масивними – товщиною 40-50 мм. Листи ХДФ виготовляють товщиною не більше 6 мм.

ХДФ плити: особливості, переваги та недоліки

Переваги і недоліки HDF плит

ХДФ плити мають низку переваг, основними з яких є:

  • екологічна чистота;
  • характеристики ХДФ плит близькі до показників натурального дерева;
  • вироби легко обробляються будь-якими інструментами;
  • продукція набагато дешевше аналогічних виробів з деревини;
  • вологостійкість;
  • стійкість до стирання;
  • довгий термін служби;
  • стійкість до агресивних середовищ.

До недоліків ХДФ плит можна віднести те, що листи не витримують тривалого впливу вологи. Крім того, у разі загоряння, матеріал починає виділяти шкідливі речовини.

Такий міцний листовий матеріал, як HDF плити, знаходить застосування в оздобленні інтер'єрів приміщень. Деревоволокнисті панелі використовують у формуванні покриття підлог, стін, стель, виготовленні кухонних фартухів, панно, акцентних стінок і міжкімнатних дверей. З листів ХДФ також виготовляють різноманітні меблеві деталі.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.