З 2003 року Україна є країною-учасницею Гаазької конвенції. Саме це дозволило нашим громадянам користуватися можливістю спрощеної процедури легалізації документів — апостилюванням — при виїзді за кордон у будь-яку з інших країн, також беруть участь у Конвенції. У статті ми розповімо, які документи потрібно апостилювати в Україні http://dpereklad.zp.ua/apostil-na-dokumenty.
Апостиль — це спеціальний штамп, що ставиться безпосередньо на оригінал та забезпечує офіційну юридичну силу цього документа в іншій державі.
Які документи потрібно апостилювати в нашій країні
Апостилюванню в нашій країні підлягають наступні документи:
- видані органами судової влади, юстиції (включаючи довідку про несудимість);
- видані освітніми установами (свідоцтва, дипломи, документи, що підтверджують вчений ступінь та інше);
- оформлені приватними та державними нотаріусами (довіреності, заповіти тощо);
- адміністративні документи;
- свідоцтва про реєстрацію шлюбу, свідоцтва про народження й не тільки.
Зверніть увагу, що штамп може бути поставлений тільки на документ або його нотаріально засвідчену копію http://translation.center/notarialnyiy-perevod-v-kieve, де можна розрізнити печатку та написи. Пошкоджені документи вимагають заміни та апостилюванню не підлягають. З цієї ж причини не слід ламінувати офіційні документи — це виключає можливість постановки штампа.
Апостилюванню не підлягають такі види документації:
- видані дипломатичними установами за кордоном;
- адміністративні документи, які стосуються проведення митних і комерційних операцій;
- оригінали військового квитка, паспорта, трудової книжки;
- акти нормативно-правового характеру.
Зверніть увагу! Україна з 1995 року — учасник Мінської конвенції. При виїзді в інші країни, які також є учасниками цієї Конвенції, апостиль не потрібно. Досить мати на руках нотаріально засвідчені переклади ваших документів http://lcm-company.com/translate. Це стосується осіб, що виїжджають в Таджикистан, Киргизію, Грузію, Вірменію, Узбекистан, Білорусь та інші.
В Україні за проставлення апостиля відповідають такі структури:
- Державна реєстраційна служба;
- Міністерство закордонних справ;
- Міністерство Юстиції;
- Міністерство освіти і науки.
Наше бюро перекладів у Києві надає послуги апостилювання документів. Ми добре знайомі з особливостями українського законодавства та специфікою підготовки документації для виїзду в інші країни. Надаємо індивідуальні консультації щодо того, які документи потрібно апостилювати, та для яких країн потрібно проставлення подвійного апостиля, куди можна виїхати тільки після консульської легалізації документів. Звертайтеся!
Комментарии