Як видаляють поліпи в матці

24 июля 2021, 20:25
Як видаляють поліпи в матці

Видалення поліпів матки стало атравматичним

Відмінною рисою сучасної хірургії є мінімальна травматичність оперованих тканин. Так, наприклад, видалення поліпа матки проводиться на сучасному обладнанні з застосуванням максимально безпечних, перевірених на практиці методів.

Можливість прицільно видалити поліп, не пошкоджуючи прилеглі здорові тканини, забезпечує ендоскопія (маніпуляції по видаленню маткових поліпів проходять під контролем гістероскопії). При цьому, матеріал, видалений під час операції, обов'язково підлягає гістологічному дослідженню.

Як видаляють поліпи в матці

На даний час видалення поліпа цервікального каналу проводять із застосуванням різних методів. Залежно від особливостей поліпів (їх кількості, будови, розміру) і розташування в цервікальному каналі (поблизу зовнішнього зіву або глибоко в каналі шийки матки) видалення може бути амбулаторним або в умовах хірургічного стаціонару.

В арсеналі лікарів-гінекологів наразі є сучасне обладнання і методи видалення поліпозних наростів, що дозволяють забезпечити щадне безболісне лікування з швидким процесом загоєння.

Як видаляють поліпи в матці

Видалення поліпів матки і цервікального каналу можуть відбуватися наступним чином:

  • Прицільне радіохвильове видалення поліпа. Проводиться амбулаторно, не вимагає наркозу, не залишає рубців на шийці матки. Це безпечний спосіб, який підходить в тому числі для пацієнток, що ще не народжували. Прицільний радіохвильовий метод використовують для видалення одиночних поліпів, ніжка яких розташована на краю шийки матки, поблизу зовнішнього зіву. Зазвичай наявність таких поліпів виявляється при стандартному гінекологічному огляді.
  • Гістероскопія ендоскопічними інструментами. Під час проведення гістероскопії ендоскопічними інструментами невеликі залізисті поліпи цервікального каналу можливо видалити амбулаторно, під місцевою анестезією в ході «офісної» операції. Великі новоутворення, а також щільні фіброзні поліпи цервікального каналу вимагають проведення поліпектомії під наркозом із застосуванням операційного гістероскопа.
  • Вишкрібання слизової цервікального каналу. В ході процедури, про яку більш детально можна дізнатися на сторінці клініки Genesis, відбувається механічне видалення шару слизової оболонки каналу шийки матки разом із поліпом. Може бути рекомендовано при множинному поліпозі, повторному утворенні поліпів або при ехографічних ознаках зміни ендометрії (за результатами УЗД).
Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.