Як вибрати насіння соняшника

04 декабря 2020, 00:09

насіння соняшникаЧому важливо знати, як вибрати насіння соняшника

Серед всіх сільськогосподарських рослин особливе місце відводиться соняшнику. Він буває різних сортів, тому багатьом досить складно визначитися, який із них можна вважати найкращим. При цьому більшість фермерів купують насіння соняшнику оптом або намагаються залишати їх для посадки, якщо і на наступний рік є плани садити цю ж рослину. Саме тому досить важливо, знати, як вибрати насіння соняшника, яке представлено в широкому асортименті на сайті https://lnzweb.com/ru/sunflower.

Що потрібно знати і як правильно вибрати насіння соняшника – ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.

Історія походження соняшника

На вітчизняних полях щороку висаджується багато соняшнику. Особливо це помічаєш в момент його цвітіння, коли тисячі копій нашого сонця в зменшених розмірах раптом виявляються на великій ділянці землі. Що цікаво, протягом дня головка соняшника обов'язково рухається за сонцем. Але чи знаєте ви, що ця рослина на європейському континенті є «прибульцем», можна навіть сказати – «іноземцем»? Батьківщиною соняшника вважається Північна Америка, де він ріс тисячоліттями. До XVI століття, коли був відкритий Новий Світ, в Європі навіть гадки не мали про соняшник.

Як вибрати насіння соняшника

На Американському континенті цю рослина розводили заради насіння, з якого готували дуже смачну кашу. Таке блюдо відрізняється своєю високою калорійністю. Є свідчення, що вже 2000 років тому у Північній Америці займалися його вирощуванням.

Але в Європу соняшник був завезений не заради насіння, а через його незвичайне цвітіння, саме тому тривалий час він вирощувався виключно в декоративних цілях. Спочатку вважалося, що це просто гарна квітка і тільки потім зрозуміли, яка велика користь може бути від насіння сняшника.

Як вибрати насіння соняшника для посадки

Якщо фермер має можливість, то набагато краще висаджувати кілька різних сортів соняшника. На одній ділянці треба сіяти один сорт, а на іншій – другий, вибрати які можна на сайті lnzweb.com. Це дасть можливість отримати гарантований прибуток, так як кожен рік погода може відрізнятися.

Як вибрати насіння соняшника

Завдяки селекційним розробкам вдалося створити різні сорти соняшника, які можна поділити на 4 основні категорії:

  • ранньостиглі, які дуже рано дозрівають;
  • середньо-ранні, що дозрівають трохи пізніше;
  • середньостиглі – використовуються найчастіше;
  • середньо-пізні, для яких потрібно більше тепла.

Селекціонери намагаються створювати і такі сорти соняшників, які могли б протистояти різним хворобам. Але як правильно підібрати соняшник під свої потреби? Адже висаджується він не заради того, щоб перехожі милувалися його цвітінням.

При виборі сорту соняшника потрібно враховувати наступні чинники:

  1. Які кліматичні умови в даному регіоні.
  2. На якому грунті повинно висаджуватися насіння соняшника.
  3. Які загальні показники схожості того чи іншого сорту.
  4. Наскільки очищеним є сорт соняшника.

З кожним роком все більше використовується гібридного насіння соняшника, які дуже люблять тепло. Справа в тому, що у них дуже тонке лушпиння, тому висаджувати в грунт такий гібрид можна тільки в тому випадку, якщо температурний режим відповідає показникам від +4 до +10 градусів.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.