Як вибрати лазерний рівень

28 мая 2019, 01:08

лазерний рівеньЯкі існують лазерні рівні і нівеліри

Лазерні нівеліри чудово проектують горизонтальні і вертикальні площини на робочих поверхнях, відбивають похилі площини, виконують розмітку прямих кутів і переносять точки з однієї поверхні на іншу. Щоб вибрати лазерний рівень, для початку потрібно визначитися з фронтом робіт, для яких він буде використовуватися.

Будівельні лазерні рівні поділяють на дві основні групи:

  1. Позиційні.
  2. Ротаційні.

До позиційних лазерних нівелірів входять самовирівнюючі лінійні побудовувачі площин і точкові будівельні рівні. Перші – підходять для робіт всередині приміщень (вони прості, їх не потрібно додатково налаштовувати або вирівнювати вручну). Другі – відрізняються високою точністю і дальністю роботи, але через «премудрості» вимірювача складніші в застосуванні.

Ротаційні лазерні рівні характеризуються можливістю побудови горизонтальних, вертикальних і похилих ліній за допомогою обертання лазера. Прилади видають лазерну точку, яка за рахунок швидкості обертання, перетворюється в лінію.

Вважається, що ротаційні нівеліри краще позиційних, адже вони підходять для роботи на вулиці і на великих відстанях. Але при цьому і коштують дорожче.

Корисні поради, як вибрати лазерний рівень

При виборі лазерного рівня обов’язково звертайте увагу на його технічні характеристики, щоб визначити для себе його можливості.

Тип вирівнювання нівеліра

Тип вирівнювання нівеліра – це найважливіший параметр приладу. Існує два варіанти – ручний і самовирівнюючий (стабілізація). У першому випадку ви самі вирівнюєте нівелір за допомогою бульбашкового рівня. Стабілізація значно зручніша, адже прилад сам досягає максимально рівного положення. Чим більше кут вирівнювання, тим простіше в експлуатації нівелір. При необхідності вирівнювання відключається (не у всіх моделях), коли потрібно навмисно поставити прилад під певним кутом.

Колір лазерного променя

Колір лазерного променя зазвичай обирається індивідуально, тобто на любителя. Червоний колір променя відмінно видно, але зелений значно контрастніший. Саме тому зелений промінь, у порівнянні з червоним, додає близько одного метра робочого діапазону, а також не бликне на сонці, коли доводиться працювати з лазерним рівнем на вулиці.

Нівеліри із зеленим променем зручно використовувати як другий вимірювальний прилад, щоб розрізняти лазер при одночасному використанні.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.