Як вибрати гребний човен

25 июля 2021, 00:45
Як вибрати гребний човен

Якщо ви вирішили купити гребний човен, з якого можна рибалити або просто відпочивати, то перед вами постає логічне питання, яку ж модель, представлену на ринку, краще вибрати.

Питання це не таке просте, як може здатися на перший погляд. Отож, давайте сьогодні разом спробуємо розібратися, як вибрати гребні човни правильно.

Як вибрати гребний човен по довжині та ширині

Відношення довжини човна до його ширини – основний параметр, що впливає на керованість. Чим це відношення менше, тим краще гребний човен буде «тримати» напрямок, при цьому його маневреність буде бажати кращого. За такою системою зроблені, наприклад, байдарки – дуже вузькі і дуже довгі. Такими ж робили різні стародавні плавальні засоби.

Подібні човни – вузькі та довгі – дуже гарні в русі. Вони легко розганяються веслами та у них відносно невеликий опір при русі. При цьому у них відносно мала маневреність (і чим більше співвідношення довжини до ширини, тим гірше), їх не можна ставити боком до вітру, та й просто зупинятися на них небажано.

Якщо відношення довжини човни до ширини прагне до одиниці (довжина і ширина практично рівні), то маневреність у цього човна буде прекрасна. Правда, водну «дорогу» тримати він буде погано, тому утримати такий човен під час руху на одній лінії буде практично неможливо. При цьому крутитися в плавнях, в заростях очерету цей човен буде просто чудово. Напрямок вітру для його стійкості не матиме значення, і ставити на якір можна буде де завгодно і коли завгодно.

Зазвичай нормальні гребні човни, вибрати які можна на сайті https://kolibriboats.com/katalog/grebni-chovni/, роблять так, щоб з'єднати позитивні сторони як першого варіанту, так і другого. Співвідношення довжини і ширини нормального гребного човна зазвичай коливається від 1:0,5 до 1:0,25 в залежності від розрахункової кількості осіб в ньому.

Як вибрати гребний човен

Як вибрати весла для гребного човна

Традиційно тип весел залежить від пропорцій човна, а також від вимог, що пред'являються до нього. «Байдаркові» пропорції вимагають таких же «байдаркових» весел – палиці з двома лопатями. Вони розраховані на вузький корпус – інакше загрібати не вийде. І хто б ними не орудував – професійний спортсмен або рибалка-любитель – такі весла дуже зручні однією особливістю: загрібаючи, ви сидите обличчям у напрямку руху. На жаль, в усьому іншому вони не такі хороші, як звичайні розпашні, якими обладнується більшість човнів.

Найголовніше те, що закріплені розпашні весла ви не втратите, якщо раптом потрібно зробити якийсь різкий рух руками. Правда, потрібно сказати, що орудувати розпашними веслами в вузьких протоках і заростях очерету часто незручно. Тому іноді в допомогу до них беруть звичайну жердину, яка легко поміщається під бортом, нікому не заважаючи. При цьому бувають ситуації, коли жердина виявляється просто незамінною.

Безумовно, при виборі гребного човна на сайті kolibriboats.com, необхідно також звертати увагу на діаметр і висоту бортів, матеріал, з якого човен виготовлений і таке інше.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.