Як вибрати дитячий велосипед

04 ноября 2019, 23:22

як вибрати велосипед для дитиниВажко знайти дитину, яка б не любила ганяти на велосипеді. На триколісних моделях спритно крутять педалі найменші діти, трохи старші – на велосипедах з бічними коліщатками, підлітки – на солідних, двоколісних. Як вибрати дитячий велосипед, щоб катання стало не просто веселою забавою, але і прекрасним способом зміцнення здоров'я?

Дитячий велосипед купити правильно можливо в разі, якщо він підібраний у відповідності з віковими даними і зростом юного власника, а також має безпечну і зручну конструкцію.

Як вибрати розмір коліс дитячого велосипеда

Навчати дітей їзді на велосипеді рекомендується з 3-х років. Для цього ідеально підходить трьохколісні моделі – легкі, міцні і стійкі, а також не потрібують великих зусиль для обертання педалей. Дітворі з 5-6 років вже можна кататися на двоколісних велосипедах. Зазвичай вони комплектуються додатковими страхувальними коліщатками, бажано – металевими, розташованими з боків. Це дуже зручне пристосування, завдяки якому дитина вчиться тримати рівновагу, правильно керувати, не боячись впасти з сидіння. Приставні колеса з часом прибираються.

Вирішення питання, як вибрати дитячий велосипед на сайті Велотрейд, слід починати з визначення діаметра колеса і довжини рами транспортного засобу відповідно до не тільки віку, але й зросту вашої дитини.

Щоб визначити, за яким показником підбирати колеса, заміряйте ріст дитини і розділіть його на 2,5, а потім на 2,54 (один дюйм). Наприклад, якщо зріст майбутнього велосипедиста 110 см, то оптимальний діаметр коліс складе 17,3 дюйма (110: 2,5: 2,54). Це означає, що слід вибрати модель з розміром колеса 16 або 18 дюймів. Дитячі або підліткові велосипеди випускають з діаметром коліс 10, 12, 14, 16, 18, 20, 24 дюйма. При покупці застосуєте вищезазначену формулу, і ваш вибір буде безпомилковим.

Як підібрати розмір коліс велосипеду в залежності від зросту дитини:

  • 80-100 см – 12 дюймів,
  • 90-110 см – 14 дюймів,
  • 100-120 см – 16 дюймів,
  • 110-130 см – 18 дюймів,
  • 120-140 см – 20 дюймів,
  • 130-150 см – 24 дюймів,
  • понад 150 см – вибирайте модель для дорослих.

Рама, кермо і сідло: як вибрати велосипед для дитини

Коли прийнято рішення вибрати дитячий велосипед, не менш важливий правильний підбір довжини рами. Оптимальний розмір рами – коли відстань від велосипедного сидіння (його переднього краю) до керма відповідає довжині руки дитини –від кінчиків пальців до ліктьового суглоба.

Сідло і кермо по висоті необхідно відрегулювати так, щоб велосипедист, сидячи рівно, торкався ногами землі при вимушеному гальмуванні. Необхідно простежити, щоб він тиснув на педаль повністю всією ступнею, а не п'ятою або носком.

Вага велосипеду залежить від матеріалу, використаного для виготовлення рами . Алюмінієві моделі набагато легше, ніж сталеві, але і коштують дорожче.

Ручне гальмо і передачі швидкості

Не бажано купувати велосипеди, оснащені передачами швидкості, дітям до 10 років. Адже вони не можуть поки перемикати передачі і одночасно стежити за дорогою. Саме тому не варто купувати гірські велосипеди для малих дітей.

Не рекомендується також садити сина на велосипед з «ручником», якщо не перевірена сила його рук. Щоб зрозуміти, чи готова дитина їздити з ручним гальмом, перевірте, чи зможе майбутній велосипедист стиснути порожню бляшанку однією рукою. Якщо не вийде, значить, він не зможе використовувати ручне гальмо для екстреної зупинки.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.