Як оформити право власності на нерухомість

21 августа 2019, 22:32

оформлення права власності на нерухомістьПраво власності на нерухомість тепер оформляється по-новому

В Україні з 1 січня 2016 року повністю змінився процес реєстрації нерухомості. Зараз реєстрація права власності на нерухомість в Україні може проводитися безпосередньо нотаріусом, який уповноважений видавати інформаційну довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Свідоцтво про власність, надруковане на папері, вже застаріло і більше видаватися не буде, а реєстрація прав на нерухомість буде проводитися через спеціальні ресурси в інтернеті.

Також важливо знати, що реєстрація права власності на комерційну нерухомість проводиться так само, як і на об'єкти нерухомості, які належать приватним особам. Власникам комерційних об'єктів нерухомості юристи рекомендують не викидати видане раніше свідоцтво про право на власності, так як воно зберігає юридичну силу, але й обов'язково обзавестися і новою інформаційною довідкою з державного реєстру.

Як правильно оформити право власності на нерухомість

Де реєструють право власності на нерухомість

Права на нерухомість можна оформити, подавши відповідну заяву на реєстрацію або нотаріусу, або в центр надання адміністративних послуг. Перед подачею заяви встановленого зразка потрібно підготувати і мати при собі пакет необхідних для реєстрації документів.

Прямуючи до нотаріуса, необхідно при собі мати паспорт та ідентифікаційний код, а також оригінал свідоцтва про власність і техпаспорт квартири або іншого приміщення. Квитанції про сплату мит та послуг будуть видані на місці, після сплати всіх адміністративних податків і зборів.

Терміни реєстрації права власності та вартість

Терміни оформлення права власності на нерухоме майно, дізнатися детальніше про яке можна на сайті https://a-bti.com/oformlenie-prava-sobstvennosti, однакові по всій території України. Адміністративний збір за послугу, що стягується з подавця заяви, теж однаковий в усіх регіонах України.

Державний реєстратор, тобто нотаріус, відповідно до поданої заяви та в установленому порядку проводить перевірку поданих документів на справжність і достовірність, після чого виносить рішення або про реєстрацію прав на нерухомість, або про відмову у вчиненні реєстрації, а також повідомляє про причини відмови. У разі виявлення підстави для підозри подавця заяви в шахрайстві, нотаріусу дозволяється передати інформацію про правопорушення до відповідних правоохоронних органів.

Рішення про реєстрацію приймається і існує тільки в електронному варіанті, на сайті Мін'юсту. На підставі рішення, нотаріус видає подавцю заяви витяг з державного реєстру відповідного зразка (не слід плутати зі свідоцтвом про власність), надруковану на паперовому аркуші А4, без будь-яких підписів і печаток. Вартість отримання такої довідки з державного реєстру на папері становить 34 грн.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.