Як економити на електроенергії бізнесу

13 сентября 2021, 16:29
Як економити на електроенергії бізнесу

Економити на електроенергії в Україні цілком реально

Завдяки перетворенню ринку електроенергії, яке проводиться в останні роки в нашій країні, споживачі мають отримали можливість вибирати найкращі рішення і найсприятливіші умови, які їм запропонують незалежні постачальники електроенергії. Сьогодні українські підприємства та приватний бізнес вже можуть оцінити запропоновані різними постачальниками умови, ціни, надійність і досвід, увагу до клієнта, охорони навколишнього середовища та використання енергії відновлюваних джерел.

На ринку електроенергії діють виробники електроенергії, компанії, які її передають і розподіляють, а також безпосередньо постачальники електроенергії. Так, наприклад, на сайті https://tek.energy/region/poltava можна замовити електроенергію в Полтаві.

Ринок електроенергії працює наступним чином:

  • Виробництвом електроенергії займаються електростанції, які свою продукцію продають на загальному оптовому ринку постачальників і виробників електроенергії.
  • Передачею електроенергії займаються системи передачі і компанії, що мають ліцензію оператора розподільних мереж.
  • Постачанням займаються компанії, що мають ліцензію постачальника, які купують електроенергію на оптовому ринку від виробників або на енергетичній біржі і продають її споживачам.

Як економити на електроенергії та платити менше

Як економити на електроенергії бізнесу

Ціна, яку платять кінцеві споживачі електроенергії, складається з декількох складових: виробництво і постачання, передача та податки. Слід звернути увагу на те, що споживачі за послугу передачі електроенергії завжди платять однакову ціну, яку виробники і постачальники електрики не можуть змінити. Це, так званий принцип «поштової марки», за яким за передачу електроенергії сплачується однакова ціна. Дана ціна завжди сплачується оператору, до мереж якого підключено обладнання споживача. Її щорічно встановлюють оператори систем передачі і розподільних мереж, і затверджує державна комісія, що контролює ціни на електроенергію.

Тепер у підприємств і бізнесу є можливість вибрати незалежного постачальника електроенергії і так скоротити ту частину ціни на електрику, яка залежить від компаній, що виробляють та постачають електроенергію.

Остаточну ціну на електроенергію для корпоративних клієнтів становить ціна на гарантійну поставку і ціна послуг з передачі (для тих хто, не вибрав незалежного постачальника). 40-60 відсотуів остаточної ціни на електроенергію (в залежності від того, до яких мереж підключений клієнт – до мереж низької напруги або до мереж середньої напруги) складають частини, які не залежать ні від виробника, ні від незалежного постачальника електроенергії. Таким чином, вибравши незалежного постачальника електроенергії, можна скоротити частину ціни на виробництво і поставку.

Використані матеріли tek.energy

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.