Дренажні насоси

12 октября 2019, 21:51

Дренажний насосЩо таке дренажний насос

Будь-який власник заміського будинку або дачі знає про необхідність покупки дренажних насосів. Навіть якщо використовуються подібні пристосування не так часто, без них буває досить важко в господарстві. Якісний насос забезпечує викачування води з величезних резервуарів, забезпечуючи дренаж підвальних приміщень, басейнів та колодязів.

Дренажні насоси відноситься до гідравлічного обладнання. Спочатку вони були створені для того, щоб ви могли відкачувати воду, що містить різні домішки (листя, мул, бруд). Сучасні дренажні насоси можуть відкачати рідини з більш твердими частинками, щоправда їх діаметр для кожної окремої моделі буде обмежений.

Як і більшість приладів, насоси для дренажу діляться на побутові і професійні. Для заміських будинків або дач підходять звичайні побутові моделі, які, як правило, можуть перекачувати воду з частинками, діаметр яких не перевищує 10 мм. У той час, як професійні працюють з домішками діаметром від 3 до 15 см.

У сучасному світі дренажні насоси використовуються для наступних  цілей:

  • відводу зайвої води з приміщень, які виявилися затоплені;
  • перекачування брудної рідини (з домішками біологічних відходів, мастил, твердих предметів);
  • забезпечення дренажної системи на ділянці заміського будинку (відкритої або закритої);
  • швидкого осушення ділянки, яка була затоплена в результаті весняної повені;
  • відкачування рідини з каналізації;
  • забезпечення якісного поливу городу або саду (вода в такому випадку береться з найближчого колодязя);
  • наповнення і осушення штучних водойм (фонтанів, басейнів).

В даний час існує великий вибір різноманітних моделей, тому часом нелегко вибрати надійні дренажні насоси. Щоб підібрати ідеальний варіант, давайте розберемося, на які види діляться дренажні насоси.

Види дренажних насосів

Для того, щоб не помилитися з вибором і купити на ділянку якісний насос для дренажу, необхідно розібратися, на які види діляться подібні прилад.

Сучасні виробники випускають дві основні категорії дренажних насосів:

  1. Занурювальний.
  2. Поверхневий.

Занурювальний дренажний насос

Занурювальний дренажний насос може бути розміщений безпосередньо в воді. Занурювати можна або весь корпус, або якусь частину приладу. Такі моделі насосів краще, якщо вам потрібен агрегат з потужним напором.

Занурювальні дренажні насоси, як правило, досить компактні. У процесі роботи вони не видають зайвого шуму. У деяких випадках корпус насоса може бути занурений на глибину понад 50 метрів.

Серед мінусів агрегатів можна виділити хіба що той факт, що корпус у них є максимально герметичним. Це ускладнює ремонтні роботи при поломці пристрою. Крім того, для того, щоб замінити деталі або привести до ладу систему, вам доведеться витягувати агрегат з колодязя, що також досить важко.

Поверхневий дренажний насос

З установкою поверхневих насосів проблем виникне набагато менше. Справа в тому, що пристрій, як правило, розміщують безпосередньо на землі, неподалік від зливної ями. До нижньої частини корпусу підводиться гумовий шланг, по якому буде проходити викачка відходів.

Більшість моделей поверхневих насосів сьогодні мають поплавковий механізм. Це спеціальна система, яка стежить за кількістю води в котловані. Як тільки рідини стає більше, поплавок піднімається, і насос включається автоматично.

У порівнянні з занурювальними моделями поверхневі дренажні насоси мають одну важливу перевагу – простота установки і мобільність. При необхідності ви можете перемістити насос на іншу територію і заново підключити його.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.