Чому природний газ не втрачає популярності
Без широкого використання природного газу неможливий ефективний розвиток найважливіших галузей промисловості, особливо таких як, кольорова і чорна металургія, металообробна, цементна, хімічна і нафтохімічна, нафтопереробна, машинобудування та багато інших. Велика кількість природного газу використовується також і в комунальному господарстві. Природний газ так широко використовується, тому що має порівняно дешеву вартість, просте транспортування (по трубопроводу) і розподіл.
Застосування природного газу сприяє збільшенню продуктивності праці, автоматизації технологічних процесів, підвищенню якості та зниження вартості продукції, що випускається. Основна перевага газового палива – це підвищення санітарно-гігієнічного рівня виробництва, поліпшення умов побуту населення, очищення повітря та меншу шкоду для навколишнього. Саме тому, газ природний, ціна якого постійно зростає, не втрачає своєї популярності. При цьому більш дешево дозволяє купувати газ особистий кабінет на сайті etg.ua, де придбати блакитне паливо для свого бізнесу можна з істотною знижкою.
Галузі використання природного газу
У різних країнах світу споживання газу проходить по-різному – все залежить від особливостей виробництва, стану інфраструктури та характеру виробництва електроенергії.
Природний газ найбільше використовується в наступних галузях промисловості:
- виробноцтво електроенергії;
- металургія;
- нафтохімічна промисловость;
- комунальне господарство.
Так, наприклад, розпочате кілька років тому масове будівництво високоефективних парогазових електростанцій викликало бурхливе зростання кількості використання природного газу для електроенергетики.
У нафтохімічній промисловості природний газ використовується не тільки як паливо, а й як цінна сировина для виробництва аміаку, метанолу, ацетилену, азотних добрив, ароматичних вуглеводнів і широкої гами хімічних напівпродуктів.
Найбільше в світі природний газ використовується в електроенергетичному та комунально-побутовому секторах (77%), в хімії і металургії (10%), в якості моторного палива (2%), закачується в пласт і згоряє на факелах – 11%. Згідно з останніми науковими дослідженнями, у перспективі частка електроенергетики і побутового сектора збережеться на рівні 77-78%, використання в промисловості зросте до 11-12%, а в якості моторного палива – до 3%.
Великою групою в споживанні газу виступає комерційно-побутовий сектор. Висока калорійність, зручність застосування і чистота згоряння робить газ привабливим джерелом енергії для приготування їжі та опалення житлових будинків, громадських приміщень і т.ін.
Найбільший споживач газу в промисловості — чорна металургія. В Україні з використанням природного газу виробляють переважну більшість чавуну, сталі, прокату чорних металів, вогнетривів та збірного залізобетону.
Підбивши підсумки, видно, що переваги використання газу перед іншими видами палива очевидні. Так що приходимо до висновку, що інші види палива має сенс розвивати тільки в якості резервних або додаткових – на випадок перебою газопостачання. А щоб заощадити на використанні блакитного палива в промисловості, можна купувати газ на сайті буквально в декілька кліків.
Комментарии