Використання бетону

31 серпня 2022, 17:00
Використання бетону

Товарний бетон – незамінний будматеріал

Бетон – це суміш таких матеріалів як цемент, щебінь, пісок та вода. Змішавши ці компоненти можна отримати надійний та довговічний матеріал, який застосовується у будівництві практично скрізь. Неможливо у наші дні уявити собі споруду без використання бетону чи виробів із нього. Навіть дерев’яні будинки стоять на бетонному фундаменті.

Перелік переваг, які має бетон з доставкою, величезний, основні з них: міцність, довговічність, низька теплопровідність, вологостійкість, пожежна безпека, універсальність і т.ін.

Склад бетону

Бетонну суміш потрібно готувати безпосередньо перед використанням, оскільки вона твердіє і перетворюється на бетон. Марка бетону позначається буквою “М”, наприклад М200 – чим нижчий цей показник тим міцніше суміш вийде при застиганні.

Виробництво бетону може відбуватися на спеціалізованих заводах у промислових масштабах або ж бригадою робітників на безпосередньо на будівельному майданчику. Тут все залежить від кількості необхідного матеріалу, який пропонує компанія ЗЗБК Еталон.

Використання бетону

Склад бетону досить простий:

  • Цемент – сполучна речовина.
  • Пісок – наповнювач для суміші.
  • Щебінь різної фракції – заповнювач, який надає твердості застиглій суміші.
  • Вода, реагент (розчинник), що робить суміш пластичною та дозволяє їй рівномірно затвердіти.
  • Різні добавки (топінгові, пластифікатори, морозостійкі тощо).

Марки бетону

Від марки цементу залежить міцність всієї суміші за умови правильного приготування. Чим вище марка цементу, позначення буквою «М», тим більшою буде міцність бетонної конструкції.

На відміну від розчину, де на цементі можна трохи заощадити, з бетоном жартувати не можна, так як на нього покладено всі основні навантаження будівлі, тому потрібно дотримуватися встановлених норм. При цьому, щоб отримати більш міцний бетон, можна використовувати одну марку цементу, при цьому збільшуючи його кількість у співвідношенні із в’яжучою речовиною, в даному випадку з піском. При цьому кількість щебеню та води практично однакові.

Використання бетону

Використання бетону у монолітному будівництві

Бетон найчастіше використовують для монолітного будівництва, його заливають в опалубку, зміцнюючи склад арматурною сіткою. Такі конструкції називають залізобетонними і на сьогоднішній день вони вважаються найміцнішими та найбільш довговічними. Також не останню роль тут відіграє вартість суміші (купити бетон можна за досить низькою вартістю), а також висока швидкість будівництва будівель з моноліту.

Використання бетону

Технологія будівництва з бетону досить проста. Встановлюється опалубка потрібного елемента будівлі та заливається бетонна суміш. Після затвердіння, близько 3-4 тижнів, опалубка розбирається, а монолітна конструкція залишається. Таким чином, зводяться всі елементи: стіни, перекриття, колони і навіть шахти ліфтів.

Використання бетону у приватному будівництві

У приватному будівництві бетон застосовується для заливання стрічкового фундаменту, перегородок над отворами, бетонної подушки або армопоясу. Іноді бетон застосовують для заливання міжповерхових перекриттів. Також його застосовується при зведенні будинків каркасно-монолітною технологією.

Використання бетону у дорожньому будівництві

Для будівництва доріг із підвищеним навантаженням часто застосовують саме бетонні склади.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі