Що краще: гіроборд чи електросамокат

27 вересня 2022, 15:03

В якості альтернативи міському транспорту сьогодні використовують електричний. Тому серед його любителів триває незмінний батл: що краще, гіроборд чи електросамокат? Нижче розберемо особливості кожного з них, щоб зрозуміти, який вид транспорту краще придбати.

Що краще: гіроборд чи електросамокат

Вага має значення

Якщо ви плануєте не просто пересуватися по міських доріжках, але і періодично їздити у звичайному громадському транспорті, доведеться перевозити електричний самокат або гіроборд. Тому необхідно подумати про його вагу. Дошка на двох колесах, якщо не оснащена потужним двигуном, важить в середньому 10-12 кг.

Електричний самокат можна підібрати у ваговій категорії від 8 до 16 кг. Все залежить від матеріалів виготовлення, потужності двигуна та розміру коліс.

Маневровість

Тут пальму першості займає самокат. Він більш прохідний, може впоратися навіть із найвужчими рівними доріжками. Гіроборд же вимагає достатнього простору для пересування. Він може поступатися електросамокату під час підйому вгору. Для цього йому потрібний дуже потужний мотор, м’які масивні колеса та високий кліренс.

Прохідність

За потреби можна придбати електричний самокат з великим діаметром коліс і високим кліренсом. Такий транспорт впорається навіть з дуже нерівними дорогами. А на гіроборді не вдасться проїхатися місцевістю з нерівним рельєфом.

Безпека

Тут однозначно виграє електросамокат. Якщо ви вирішили купувати новий гіроборд, врахуйте, що за недостатнього досвіду їзди з нього можна впасти вперед або назад. У той час як з електричного самоката впасти набагато складніше. Навіть якщо попереду раптово утвориться перешкода, з деки можна просто зістрибнути убік. На гіроборді це зробити складніше.

Єдиний мінус у безпеці самоката — переднє гальмо. На ньому не можна різко зупинятися.

Транспорт для відпочинку та розваг

Якщо електротранспорт купується виключно для активного відпочинку та розваг у парку, то підійдуть обидва варіанти. Вони добре прокачують спритність, координацію рухів, дозволяють потренувати м’язи спини та ніг.

Зручне зберігання

Що стосується зберігання та транспортування, то в цьому випадку обидва види електричного транспорту однаково практичні. Єдина вимога — самокат має бути складаним. В цьому випадку і його, і гіроборд можна сміливо перевозити у громадському транспорті, зберігати вдома навіть за умови обмежених площ, транспортувати у багажнику автомобіля.

Швидкість

А тут однозначно виграє електросамокат. Річ у тому, що гіроскутер здатний розвивати максимальну швидкість до 30 кілометрів на годину. А ось електричний самокат — до 100 кілометрів на годину. Тому, якщо ваша мета — швидкі мобільні поїздки містом, віддавайте перевагу саме самокату.

В цілому, краще орієнтуйтеся на власні навички, переваги, бюджет. За необхідності скористайтеся допомогою консультанта у магазині перед покупкою.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі