Рамні риштування – простота та надійність
У будівельній галузі найбільш широке застосування знаходять риштування. При цьому риштування різних типів мають свої конструктивні особливості та технічні характеристики, а все це накладає обмеження на їхню сферу використання.
Щоб зробити правильний вибір будівельних риштувань для конкретного об’єкта, слід розібратися в їх конструкції та особливостях. В нашій сьогоднішній статті ми більш детально розглянемо рамні риштування, які користуються найбільшим попитом.
Рамні риштування: переваги та недоліки
Конструктивно рамні риштування є просторовим каркасом, змонтованим на фасаді будівлі або споруди. Каркас збирається з елементів трьох основних типів: вертикальних рам, горизонтальних та вертикальних зв’язків – всі ці елементи виготовляються зі сталевої труби. Рами можуть бути простими та з інтегрованими сходами. Горизонтальні зв’язки забезпечують з’єднання двох і більшої кількості рам в один горизонтальний ярус, а діагональні зв’язки виступають як елементи жорсткості (фактично весь каркас працює, як ферма).
На отриманий таким чином каркас монтуються інші компоненти: ригелі, що утримують дерев’яний настил, огорожі різних типів (трубчасті перила, дерев’яні огорожі малої висоти), сітка та інші. Нижній ярус каркаса спирається на спеціальні башмаки та гвинтові опори, а всі риштування жорстко фіксуються на фасаді за допомогою кронштейнів та анкерів.
Рамні риштування мають наступні переваги:
- Проста та надійна конструкція.
- Швидкий монтаж та демонтаж.
- Низька вартість.
Однак, рамні риштування мають і деякі недоліки:
- можливість монтажу лише на прямих фасадах;
- неможливість роботи на криволінійних фасадах та нестандартних спорудах;
- необхідність великої кількості різних елементів.
Рамні риштування дозволяють виконувати безліч операцій, що в поєднанні з невисокою ціною забезпечує їх широке поширення в будівельній галузі.
Де використовують рамні риштування
Рамні риштування використовуються у різних сферах будівництва та інших галузях.
Рамні риштування – це оптимальний варіант для зведення цегляних фасадів, а також виконання різних робіт на прямих фасадах будівель та споруд (ремонт, монтаж навісних вентильованих фасадів, оздоблювальні роботи, реставраційні роботи тощо). Максимальна висота рамних риштувань зазвичай досягає 30-60 метрів залежно від конструкції.
Таким чином, рамні риштування – це недороге рішення для виконання стандартного набору робіт на будівельних майданчиках.
Коментарі