Рамні риштування

17 листопада 2022, 16:02
Рамні риштування

Рамні риштування – простота та надійність

У будівельній галузі найбільш широке застосування знаходять риштування. При цьому риштування різних типів мають свої конструктивні особливості та технічні характеристики, а все це накладає обмеження на їхню сферу використання.

Щоб зробити правильний вибір будівельних риштувань для конкретного об’єкта, слід розібратися в їх конструкції та особливостях. В нашій сьогоднішній статті ми більш детально розглянемо рамні риштування, які користуються найбільшим попитом.

Рамні риштування: переваги та недоліки

Конструктивно рамні риштування є просторовим каркасом, змонтованим на фасаді будівлі або споруди. Каркас збирається з елементів трьох основних типів: вертикальних рам, горизонтальних та вертикальних зв’язків – всі ці елементи виготовляються зі сталевої труби. Рами можуть бути простими та з інтегрованими сходами. Горизонтальні зв’язки забезпечують з’єднання двох і більшої кількості рам в один горизонтальний ярус, а діагональні зв’язки виступають як елементи жорсткості (фактично весь каркас працює, як ферма).

На отриманий таким чином каркас монтуються інші компоненти: ригелі, що утримують дерев’яний настил, огорожі різних типів (трубчасті перила, дерев’яні огорожі малої висоти), сітка та інші. Нижній ярус каркаса спирається на спеціальні башмаки та гвинтові опори, а всі риштування жорстко фіксуються на фасаді за допомогою кронштейнів та анкерів.

Рамні риштування

Рамні риштування мають наступні переваги:

  1. Проста та надійна конструкція.
  2. Швидкий монтаж та демонтаж.
  3. Низька вартість.

Однак, рамні риштування мають і деякі недоліки:

  • можливість монтажу лише на прямих фасадах;
  • неможливість роботи на криволінійних фасадах та нестандартних спорудах;
  • необхідність великої кількості різних елементів.

Рамні риштування дозволяють виконувати безліч операцій, що в поєднанні з невисокою ціною забезпечує їх широке поширення в будівельній галузі.

Де використовують рамні риштування

Рамні риштування використовуються у різних сферах будівництва та інших галузях.

Рамні риштування – це оптимальний варіант для зведення цегляних фасадів, а також виконання різних робіт на прямих фасадах будівель та споруд (ремонт, монтаж навісних вентильованих фасадів, оздоблювальні роботи, реставраційні роботи тощо). Максимальна висота рамних риштувань зазвичай досягає 30-60 метрів залежно від конструкції.

Таким чином, рамні риштування – це недороге рішення для виконання стандартного набору робіт на будівельних майданчиках.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі