Переваги та недоліки сонячних батарей у приватному будинку

27 червня 2023, 14:49

Купівля та монтаж фотоелектричних систем дає реальну можливість економити на споживанні електроенергії. Крім цього, оформлення спеціального «зеленого тарифу» дозволить в майбутньому отримувати непогані прибутки. Про особливості придбання панелей, їх переваги та недоліки йтиметься далі.

Переваги та недоліки сонячних батарей у приватному будинку

Плюси використання 

Перш за все використання енергії, виробленої власними батареями, зменшує споживання електрики із загальної мережі. Це, в свою чергу, дозволить знизити вартість комунальних послуг. Якщо ж потужність для задоволення власних потреб буде надмірною, зайву електроенергію можна буде продавати. 

По-друге, завдяки сонячним панелям можна забезпечити власну енергонезалежність. Електроенергія в будинку буде постійно, якщо на вулиці сонячно. А також в темну та похмуру пору, за умови використання додаткових акумуляторів.

По-третє, власникам модульних панелей держава пропонує різноманітні пільги у вигляді субсидій, «зелених тарифів».

По-четверте, використання електроенергії власного виробництва дозволяє знизити викид парникових газів. У розрахунку на одне домоволодіння цей показник зменшується більше, ніж на 1350 кг.

По-п’яте, термін експлуатації фотопанелей в середньому становить 20 років. За цей час вона потребує мінімального технічного обслуговування, без додаткових капіталовкладень. 

Недоліки застосування сонячних станцій

Купівля та монтаж сонячних електростанцій пов’язані з великими фінансовими витратами. Вартість фотомодулів змінюється залежно від потужності. У середньому сонячні батареї в Харкові обійдуться від 699 до 45 999 гривень, з урахуванням типу, потужності, виробника, кількості тощо. До інших мінусів сонячних батарей можна віднести: 

  1. Продуктивність станцій залежить від погодних умов. Наприклад, віддача може знижуватися через короткий світловий день, хмарність, низьке положення сонця над горизонтом. 
  2.  
  3. Сонячні панелі передбачають стаціонарний монтаж, тобто їх не рекомендується переносити з місця на місце, що ускладнює переїзд. Це може призвести до серйозних фінансових витрат, пов’язаних з ремонтом і додатковим обслуговуванням. 
  4. Встановлення і обслуговування обладнання неможливе без залучення спеціальних компаній. Якщо виникнуть питання і труднощі з панелями, особливо у клієнтів із віддалених населених пунктів, підтримка з боку сервісних центрів не завжди є оперативною.
  5. Розміщення модульних панелей потребує великої площі з гарним освітленням. Щоб отримати 10 кВт електроенергії, потрібно вільної поверхні площею не менше 60 квадратних метрів.

Сучасний асортимент вказаного обладнання задовольнить всіх покупців, адже ціновий діапазон широкий. Великий вибір сонячних панелей є на на сайті Алло. Чи замовляти встановлення батарей ― рішення індивідуальне. Перед тим як остаточно визначитися, варто проконсультуватися з фахівцями. 

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі