Оновлюємо старі меблі: 5 порад по підбору меблевих тканин для оббивки

19 вересня 2022, 23:09

Відомо, що у сучасному різноманітті тканин дуже важко обрати оббивку для меблів, тому ми підготували для вас 5 актуальних порад, як це зробити швидко й правильно. Як зазначають фахівці Soloha.ua, вибір оббивного матеріалу для меблів є дуже важливим процесом, якому слід приділити достатньо уваги. Читайте далі, щоб побачити на що першочергово потрібно звернути увагу.

Оновлюємо старі меблі: 5 порад по підбору меблевих тканин для оббивки

Як вибрати “обгортку” для меблів? 

Головними характеристиками, за якими слід здійснювати свій вибір, є зносостійкість тканини, її стабільність, стійкість кольору, чи піддавалася обробці, а також місце, де будуть стояти оббиті нею меблі. 

5 параметрів, на які треба звертати увагу:

  1. Зносостійкість тканини. Якщо меблі будуть у зоні активної експлуатації, то слід зупинитися на тканинах підвищеної зносостійкості. Це полотна зі змішаними синтетичними та натуральними волокнами. До них відносяться: рогожка, мікрофібра, гобелен та шеніл. 
  2. Стабільність тканини. Під цим поняттям мається на увазі показник її усадки або ж піддання розтягненню після механічних впливів. Якщо тканина буде піддаватися вологості, або ж ваговому навантаженню, то оберіть міцні матеріали, такі як мікрофібра, гобелен, вельвет і шеніл. 
  3. Стійкість кольору тканини. Деякі матеріали з часом втрачають барви, тускніють чи протираються. Висока стійкість притаманна тканим полотнам, а от фарбовані більш схильні до вицвітання, а якщо матеріал дешевий, то фарбують одяг. Не заощаджуйте на якості. 
  4. Спеціальні просочення та обробка тканини. Зазвичай матеріал піддається антибактеріальній, вологовідштовхувальній і брудовідштовхувальній обробці. Таке просочення спрощує надалі догляд за меблями та підвищує термін експлуатації. 
  5. Обов’язково зверніть увагу, це місце розташування дивану. Залежно від нього рекомендуємо обрати такі тканини: для вітальні вишукані гобелени, жаккард та класична шкіра; для спальні — шеніл, мікрофібра і флок; мікрофібра, еко шкіра та рогожка не вбирають запахи, тому чудово підійдуть для кухні; а для дитячої радимо м’який вельвет, шеніл та мікрофібру. 
Оновлюємо старі меблі: 5 порад по підбору меблевих тканин для оббивки

Які тканини мають попит на ринку? 

Сьогодні, обираючи тканину для меблів, дуже легко розгубитися, бо асортимент дійсно великий, а кожна тканина приваблива по-своєму.

Ми зібрали невеликий перелік тканин-фаворитів, які підійдуть для більшості випадків:

  • Рогожка. На вигляд схожа на мішковину з фактурним полотном і грубим плетінням. Виготовлена з натуральних волокон і додаванням синтетичних ниток. Зносостійка, легко чиститься, витривала до зовнішнього впливу. 
  • Жаккард. Дорогий, але якісний, міцний, зносостійкий, має шикарний вигляд за рахунок різноманітних тканих візерунків. Мінус — несприймання вологи. 
  • Гобелен. Гарна, зносостійка, практична і невибаглива до умов тканина. Оббивки зазвичай різнобарвні з принтами, малюнок не стирається. 
  • Флок. Виготовляють його, напилюючи мікроволокна на тканинну основу, може приймати різний вигляд. Середня вартість, висока зносостійкість, зберігання форми та кольору. Мінуси: накопичує пил і запахи. 

Отже, обираючи тканину для оббивки меблів, треба звертати увагу на різні технічні показники і, звичайно, на власні потреби та побажання. 

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі