Що таке мастопатія?

20 марта 2020, 17:28

Мастопатія — це одна із найпоширеніших патологій молочних залоз. Згідно зі статистикою, протягом життя з цією проблемою стикаються 30-60% жінок. Власне, цей діагноз об'єднує низку доброякісних патологічних процесів в молочній залозі.

Його ставлять при появі вузлових або дифузних ущільнень, больових відчуттів та іноді виділень з соска на тлі гормонального дисбалансу в організмі. Сьогодні сукупність таких симптомів та клінічних проявів також називають фіброаденоматозом або ж фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз.

Види та форми мастопатії

На сьогодні існує декілька визнаних світовою спільнотою лікарів класифікацій даного захворювання. Найбільш авторитетною та повною є клінічна класифікація, згідно з якою виділяють три форми хвороби: масталгію, дифузну та локалізовану мастопатію.

Розглянемо кожну з них детальніше.

Для масталгії (мастодинії) характерною симптоматикою є поява больових відчуттів при натисканні на груди, що іноді може супроводжуватися деформацією залоз, зокрема, зміною їх розміру, форми та структури. Лікування масталгії (мастодинії), як правило, полягає в призначенні знеболювальних препаратів, які позбавляють від болю та зменшують набряклість.

Для дифузної форми характерним є переважання фіброзних ділянок ущільнень в сполучній тканині молочних залоз. Також на фоні появи фіброзних ущільнень можуть з’являтися й кісти, і тоді ця форма хвороби називається фіброзно-кістозною.

Локалізована форма супроводжується виникненням рухомого еластичного ущільнення, дотик до якого спричиняє біль. Якщо ущільнення має чіткі межі та щільну консистенцію, скоріш за все, мова йде про утворення кісти.

Причини та симптоми мастопатії

Основна причина захворювання — гормональний збій в організмі. До нього може приводити низка факторів: від абортів до неконтрольованого використання протизаплідних пігулок. Якщо розвивається мастопатія симптоми наступні:

  • різноманітні за характером (гострі, пекучі, колючі) і за інтенсивністю болі у грудях, що підсилюються у передменструальний період;

  • наявність вузлів чи ущільнень у грудях;

  • збільшення та іноді підвищена чутливість лімфовузлів в ділянці пахв;

  • збільшення об'єму грудей;

  • поява виділень із сосків.

При виявленні такої або схожої симптоматики не варто відкладати візит до лікаря.

Для того, щоб виключити онкологічні захворювання, лікар-мамолог на прийомі не лише проведе огляд молочних залоз, але й призначить додаткове обстеження із подальшим дослідженням клітин або тканин знайденого новоутворення.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.