Висічка (вирубка, штанцювання) поліграфічної продукції

02 апреля 2021, 19:26

Висічка (вирубка, штанцювання) — один з методів постдрукованої обробки поліграфічної продукції. Він використовується при виготовленні листівок, календарів, пакетів, блокнотів, упаковки. Висічка надає оригінальності зовнішньому вигляду виробів.

Як роблять висічку

Висічка (вирубка, штанцювання) проводиться на аркушах щільного паперу, картону, а також пластиці, шкірі. Для цього використовують спеціалізоване обладнання, що складається зі штампа і преса. Заздалегідь намічають контур, потім сильним ударом по штампу роблять висікання. Матеріал прорізається наскрізь або на певну глибину (ріцовка).

Не рекомендується робити висікання на папері щільністю менш як 170 г / м2, тому що в іншому випадку краї заминаються.

Штамп або штанцформа — фігурні сталеві ножі, закріплені на аркуші фанери і гостро заточені. За допомогою цього елемента можна одночасно робити і вирубку, і перфорацію, і ріцовку, і біговку. Преси за типом конструкції відрізняються. Вони бувають тигельними, плоскодрукарськими і ротаційними.

Висічка (вирубка, штанцювання) поліграфічної продукціїПри великому тиражі варто використовувати автоматичну або напівавтоматичну штанцевальну машину, щоб збільшити швидкість обробки. Для малих тиражів зручніше застосовувати невеликий вирубний прес. Складні і дрібні отвори зазвичай виконують лазерним гравером.

Друкарня використовує набір стандартних штампів, але можна виготовити штанцформу під конкретну продукцію, скориставшись послугами дизайнера або готовим макетом замовника. Термін виготовлення — від двох днів. Одного разу виготовлена ​​форма належить клієнту та використовується ним до тих пір, поки ножі не затупляться або не зламаються.

Де і для чого застосовується висічка

Висічка виконується при виготовленні різноманітної поліграфічної продукції:

  • пазлів, настільних ігор;
  • упаковки — цим методом виготовляють ручки-отвори в пакетах, заготовки коробок;
  • блокнотів, журналів, книг — з метою надання форми краям виробів;
  • листівок, візиток і буклетів — можна вирізати наскрізні отвори, реалізувавши ідеї дизайнера;
  • наклейок та етикеток — вирубка виконується тільки до клейкого шару;
  • конвертів і папок — щоб надати цікаву форму клапанів;
  • табличок, вивісок — для створення фігурних країв.

Практика застосування цього методу постобробки постійно розширюється.

Висічка (вирубка, штанцювання) поліграфічної продукції

Вартість робіт

Вартість висікання залежить від обсягу тиражу: замовляти великий тираж вигідніше, ніж малий, тому що в ціну закладається оплата послуг з виготовлення штампа. Висікати штампом можна тиражі, віддруковані офсетним і цифровим способом, але в останньому випадку обробка обійдеться дорожче. Частково вартість вирубки визначається і розмірами виробів.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.