Стягнення дебіторської заборгованості: юридичні послуги при виконанні рішення суду

14 сентября 2019, 10:44

Судові розгляди позаду, юридичні послуги адвокатів в суді дали ефект – на руках рішення суду про стягнення дебіторської заборгованості, що набрало законної сили. Але часто це менше половини успіху, адже тепер треба пройти виконавче провадження – коментує нам адвокат юридичної компанії «АЛЬВА ПРАЙВЕСІ».

Статті 18, 326 ГПК України встановлюють обов’язковість виконання рішення, передбачають відповідальність за його невиконання. Але на практиці іноді куди складніше стягнути борг, ніж виграти суд.

Збільшуємо шанси реального стягнення: забезпечуємо позов

До кінця судового провадження може виявитися, що все майно боржника не перевищує 1000 гривень. Тому продумувати виконання рішення потрібно ще до подачі позову: клопотати про забезпечення господарського позову шляхом арешту майна або грошових коштів відповідача як мінімум в сумі, яка стягується.

При цьому потрібно мати на увазі, що види (заходи) забезпечення не вичерпуються, встановленими законом (ст. 137 ГПК України).

Із суду йдемо виконувати рішення – стягуємо дебіторську заборгованість

Можна йти як до приватного, так і до державного виконавця. Але варто врахувати, що в перший рік практики приватного виконавця він не має права примусового стягнення двадцяти і більше мільйонів гривень або ж еквівалентну суму в іноземній валюті.

Документи, які необхідні для початку виконавчого провадження:

  • виконавчий документ (в даному випадку це наказ господарського суду). Ще при отриманні його в суді необхідно відразу перевіряти його на предмет помилок: будь-які помилки в результаті можуть призвести до невиконання рішення. Якщо є помилка – її терміново потрібно виправляти у встановленому господарським процесом порядку.
  • заява про відкриття виконавчого провадження;
  • інші документи, які можуть допомогти виконавцю швидше стягнути дебіторську заборгованість.

Якщо є виконавче провадження, то навіщо тоді юридичні послуги?

Часто державні виконавці неохоче працюють і на їх бездіяльність доводиться скаржитися в судовому порядку. Виконавче провадження бюрократичне, дії виконавця обмежені термінами, до його документів законодавством та підзаконними нормативно-правовими актами встановлені вимоги. Будь-які затягування і помилки виконавця на руку тільки боржнику. Хто за цим стежитиме?

В інтересах стягувача подати всю інформацію про матеріальний стан боржника, яка йому відома. Не будемо приховувати, що іноді доводиться забезпечити виконавця конвертами з марками, щоб прискорити процес його комунікації з боржником.

Послуги юридичної компанії в Києві – адвокатського об’єднання «АЛЬВА ПРАЙВЕСІ» – забезпечують повний супровід виконавчого провадження. Задача таких юридичних послуг – стягнути всю дебіторську заборгованість і зробити це в найкоротші терміни: всіма законними способами роботи з державними або приватними виконавцями.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.