Реалії працевлаштування в Польщі

28 сентября 2017, 10:53

Україна вже не перший рік намагається поліпшити свої взаємини з країнами Європейського Союзу. І хоча ЄС нарешті відкрив для нас довгоочікуваний безвіз, є країни, які пішли ще далі: наприклад наша сусідка – Польща. Робота в Польщі завжди користувалася неабиякою популярністю серед наших громадян, що і змусило польських законників переглянути окремі постулати та пом’якшити правила працевлаштування для українців.

22 червня Сейм вніс зміни до закону «Про працевлаштування…»,  котрий регулює його як поляків, так і мігрантів з-поза Євросоюзу. Щоправда, набере чинності цей закон аж з 1 січня 2018 року, якщо за нього проголосує Сенат та, в решті решт, підпише президент.

Але ми можемо простежити зміни, які варто очікувати, вже зараз. Експерти стверджують, що деякі аспекти нового законодавства значно спрощують життя українських працівників на польських теренах. Що ж посприяє посиленню бажання земляків перетнути кордон задля заробітків?

Перш за все можливість отримати дозвіл на сезонну працю до 8 місяців протягом одного року. Отримати його значно простіше, аніж звичайний дозвіл на працю.

Наступним заслуговує уваги той факт, що процедура отримання дозволів стане значно впорядкованішою. Працедавець повинен заплатити приблизно 7 євро за його реєстрацію. Ті, в свою чергу, будуть вноситись до спеціального реєстру. Відтепер адміністрація прискіпливіше слідкуватиме, аби не відбувалося реєстрацій через фіктивні фірми. Крім того, працедавець зобов’язаний інформувати органи влади стосовно того отримав іноземець дозвіл на роботу, чи ні.

Не біда, якщо працедавець змінює свої дані (наприклад назву чи форми юридичної особи) – поточний дозвіл на працю все ще залишатиметься дійсним.

Очікування також відійде в минуле. Ви можете бути працевлаштовані в день безпосереднього подання заяви в Державне управління праці.
Тепер ринок праці Польщі очиститься від нелегальних оборудок, шахрайства у сфері працевлаштування та бюрократичної плутанини. Українцям стане значно легше знайти роботу в сусідній країні та не вдаватися до надмірних втрат часу та коштів. Фірми-посередники, які часто проводили нелегальні операції, в тому числі залишали безробітним клієнта, який оплатив їхні послуги поступово зійдуть з арени. Натомість найважливішим питанням постає пошук роботодавця, який оформить дозвіл для запрошення громадянина України на роботу в Польщі.

Європа і Україна поступово, але впевнено зближуються. А Польща, зв’язок з якою віддавна має для нашої країни особливу вагу та значення, прискорює ці темпи.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.