Як вибрати каструлю для приготування супу

08 мая 2019, 16:20

суп в емальованій каструлі на плитіЩоб вибрати найкращий посуд, проаналізуйте етапи приготування. У деяких рецептах потрібне попереднє обсмажування, а в інших замість бульйону використовується молоко. Всі ці нюанси важливі при виборі матеріалу і форми. Візьміть на озброєння поради професіоналів по кухні, проведіть ревізію у шафі, проаналізуйте своє меню.

Вибір каструлі з урахуванням виду супу

Не можна однозначно відповісти, в якій каструлі краще варити суп, тому що рецептів приготування і видів цього першого блюда дуже багато. Враховуйте і загальні рекомендації, і поради.

Краща каструля для варіння класичного супу

Для приготування класичних супів на м’ясному, курячому або овочевому бульйоні підійдуть каструлі з нержавійки, емальовані, алюмінієві з покриттям, скляні й керамічні.

Що стосується литих алюмінієвих і чавунних без покриття, то такі каструлі не призначені для варіння. В них краще смажити та тушкувати з мінімальною кількістю жиру. Але якщо це сучасний посуд з емаллю або протипригарним напиленням, то його можна сміливо використовувати для перших страв.

Розрахувати, скільки літрів повинна вміщати каструля для супу, просто, по універсальній формулі — один літр об’єму на людину. І не забудьте додати від 0,5 до 1 літра на пінку, свободу кипіння та перемішування.

Найпопулярніший обсяг супової каструлі — 3,5-5 літрів. Якщо ви готуєте на велику сім’ю або з запасом на кілька днів, збільшите обсяг. Також візьміть посуд трохи більше, коли варите великі шматки м’яса або цілу тушку птиці для бульйону.

Що стосується форми, то для варіння рідких супів доречно використовувати середню по висоті каструлю.

Зручно знімати піну, додавати інгредієнти, перемішувати, спостерігати за процесом. Для густих супів більше підходить посуд типу сотейника або казана. Готуючи супи-пюре, враховуйте, в чому ви збираєтеся їх пюрировати.

Не ігноруйте моделі з округлим корпусом, схожі на горщики. Така форма сприяє правильному розподілу тепла. Прямі циліндричні теж згодяться, до того ж їх простіше мити.

Що стосується товщини дна і стінок, то тут варто керуватися правилом — чим довше триває варіння, тим товща повинна бути посуда. А значить, для швидкого овочевого супчика цілком згодиться тонка нержавійка, а для наваристого харчо, яке вимагає томління солянки, краще взяти товстостінну каструлю з литого алюмінію або чавуну з покриттям.

Зверніть увагу на кришку. Бажано, щоб в ній був передбачений отвір для виходу пари. Інакше складніше налаштувати потрібну інтенсивність кипіння. Найкращі кришки — скляні. Крізь прозоре скло зручно контролювати процес приготування, не відкриваючи зайвий раз.

Що врахувати при приготуванні кислих перших страв

Перші страви з додаванням томатів, квашеної капусти, лимонів, інших кислих овочів і фруктів не можна готувати в першому-ліпшому посуді. Щоб безпомилково вибрати каструлю для супу з підвищеною кислотністю, можете керуватися тими ж рекомендаціями, що і при виборі посуду для борщу.

Головна вимога: матеріал не повинен вступати в реакцію з кислотами. Підійде емальована каструля і якісна нержавіюча сталь. Можна використовувати жаростійке скло, якщо дозволяє плита. Але зверніть увагу, що сік помідорів найкраще кип’ятити в нержавійці, емальований посуд для томатних супів не підходить!

Особливості варіння юшки

У справжніх рибалок завжди є окрема каструля для варіння супу з риби. Інші страви в ній не готують, тому що рибний запах вбирається навіть в інертні матеріали. На природі юшку можна готувати в легких казанках з титану чи листового алюмінію. У домашніх умовах потрібно вибрати посуд з гладких металів без пір.

Найкраще для рідкої юшки підходить потовщена емальована каструля з вуглецевої сталі. Головне, щоб емаль була без пошкоджень. Щоб позбутися від рибного запаху, посуд можна прокип’ятити з сіллю.

Каструлі з нержавіючої сталі теж годяться, особливо якщо планується додавання томатів. Марка сталі повинна бути не нижче 18/10. Якщо плануєте варити юшку в алюмінієвій посудині, то відразу ж перелийте залишок в інертну місткість — скляну або керамічну супницю.

Посуд для супів з попереднім обжарюванням

Є дуже багато супів, особливо в східній кухні, які потребують попереднього обсмажування м’яса та овочів в тій же посуді, в якій надалі проходить варіння. Звичайно, можна використовувати для обсмажування сковороду, але це зайва робота і вже інший смак.

Для таких супів краще вибрати каструлю, яка підходить для смаження. Це різновиди з товстим дном і потовщеними стінками з чавуну, литого алюмінію, кераміки. Добре, якщо дно злегка закруглене, як у казані або вокі. З таким дном простіше регулювати обсмажування, прибираючи готові шматочки на стінки.

Відповідний варіант — антипригарний посуд, наприклад, супова каструля з кам’яним покриттям. Тільки ніколи не лийте на розпечене покриття холодну воду і навпаки — зіпсуєте напилення.

У чому варити молочні супи

Приготування молочних супчиків супроводжується труднощами кип’ятіння молока — йому властиво утворювати високу піну, збігати на плиту, пригоряти. Найкращі каструлі для супу на молоці виготовлені з нержавіючої сталі і оснащені подвійним дном.

Секрет конструкції посуду, в якій молоко ніколи не пригорає і не тікає, в тому, що тут не одне, а два дна. Між внутрішнім і зовнішнім дном є камера, яку заповнюють водою. Кипляча вода створює ефект водяної лазні, рівномірно нагріваючи вміст.

Ковші для молочних страв називають молоковарки або кашоварки. Стоять вони дорожче звичайних, тому, якщо ви рідко готуєте супи на молоці, купіть звичайну каструльку або молочник з товстої нержавійки. А щоб виключити пригорання, використовуйте розсікач для газової плити.

Відповідний вибір для сирного супу

Сирні супи менш примхливі, ніж молочні, але теж можуть підгоріти в емальованій каструлі. Краще взяти посуд з нержавіючої сталі або з антипригарним покриттям — до гладкої поверхні не прилипне навіть сир.
Кращими в цьому випадку вважаються керамічне, мармурове і титанове покриття. Тефлонове бажано не використовувати, тому, що температура кипіння сиру вища, ніж у води. Мити такий посуд легко, але ніколи не допускайте температурного контрасту — напилення схильне до пошкодження.

Сирні супи без м’яса зручно готувати в каструлях для смаження. Обсмажити овочі з грибами, залити киплячим бульйоном, додати плавлений сир і проварити кілька хвилин. Підійдуть казанки, вокі, жаровні.

Посуд для окрошки та холодних супів

Для приготування холодних супів типу борщу і окрошки, краще використовувати посуд, в якому можна відразу подати блюдо на стіл. Для цього завдання добре підходять скляні каструлі. Крізь прозорий корпус видно красиво нарізані інгредієнти і яскравість овочів.

Також, для приготування і сервування холодних перших страв, можна сміливо залучити керамічні супниці з обіднього сервізу. Або красиві керамічні каструлі, які ще не встигли втратити свій лиск в духовці.

Якщо не плануєте подавати окрошку на стіл, а збираєтесь відразу ж розлити по тарілках або бульонниці — візьміть для готування каструлю з нержавіючої сталі або емальовану.

У чому подавати суп на стіл

За етикетом перші страви потрібно наливати в супницю, а вже з неї прямо на столі розливати по порційних супових тарілках. Раніше супниці завжди включали в столові сервізи, потім про них забули, але сьогодні красива сервування повертається в будинки.

Щоб суп довго залишився гарячим, використовуйте скляні або керамічні каструлі з підігрівом від свічки. За принципом дії і пристрою вона схожа на сервірувальну з мармуру. На столі супниця зі свічок виглядає дуже красиво і додає романтичності та урочистості.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.