Відміна авансового внеску, наслідки для роботи приватних виконавців

25 августа 2020, 22:05

З прийняттям КС України у травні 2019 року резонансного рішення щодо визнання неконституційною законодавчої норми в частині проведення обов'язкової сплати авансового внеску за відкритим виконавчим провадженням, негативно вплинуло на діяльність приватних виконавців.

Згідно із законодавством, стягувач раніше сплачував приватному виконавцю авансовий збір у розмірі двох відсотки від суми, яку підлягає стягненню, при цьому вона мала бути не більше десяти мінімальних заробітніх плат. Різні суми стягувались з боржників — фізичних та юридичних осіб, при цьому державні установи повністю звільнялись від оплати авансових внесків.

Такі обставини нерідко викликали невдоволення у стягувачів, які отримували після прийняття судом рішення на свою користь певні додаткові витрати. Сайт приватних виконавців за посиланням https://fakt.org.ua/ завжди надасть всю інформацію про зміни в чинному законодавстві.

Витрати, необхідні для реалізації виконавчих проваджень

На практиці,в результаті законодавчих змін, виникли суттєві обмеження можливостей виконавця під час реалізації судових рішень, що негативним чином вплинуло на якість, строки проведення виконавчих дій.

Підставою таких заключень є норма, внаслідок якої відшкодування всіх витрат можливе тількипісля стягнення грошей з боржників.

Раніше це проводилось коштом клієнта у вигляді авансового внеску у виконавчому провадженні:

  • виготовлення документації;
  • поштові витрати на пересилку;
  • послуги фахівців оціночної діяльності чи експертів;
  • витрати на розшукособи боржника, його активів та майна;
  • послуги з перевезення, подальшого зберігання майна під арештом;
  • судовий збір.

Наслідки судових рішення для діяльності приватного виконавця в Україні

Прийняте судом рішення мало на меті забезпечити всім стягувачам рівні права та можливості, разом з тим, під загрозою функціонування опинилась вся система.

Внаслідок відміни оплати авансового внеску детальніше на https://fakt.org.ua/uk/2019/05/teliavskyi-otmena-avans-zib-2019-05-24-ukr/, виникає потреба у пошуку альтернативних джерел при фінансуванні виконавчих проваджень. Враховуючи, що держава повинна забезпечити функціонування органів примусового виконання судових рішень, гроші необхідно виділяти з держбюджету України.

Такий підхід до фінансування може призвести до неналежного фінансового забезпечення діяльності судових виконавців в Україні.У цьому випадку, законодавець забезпечив доступність громадян до органів з виконання судових рішень, при цьому суттєво обмежив реалізацію прав громадян на ефективне виконання рішень суду.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.